İtfaiye Erinden Belediye Başkan Yardımcısı Olur Mu?

Bu haber 31 Aralık 2016 - 0:03 'de eklendi ve 1.006 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, itfaiye erinden belediye başkan yardımcısı olur mu? diyeceksiniz. Ama maalesef bu gelişme Yatağan Belediyesi’nde Fen İşleri’nde oldu. Tekniker olarak çalışan İzzet Özler. Bundan bir süre önce disiplinsiz çalışmaları nedeniyle Belediye Başkanı H. Haşmet Işık tarafından itfaiye amirliğinde itfaiye eri olarak gönderilmiş. Uzunca bir süre bu itfaiye erliği görevini sürdürmeye çalışmış. Bu da tabi tekniker İzzet Özler için zor olmuş. 657’ye tabi olduğu içinde ağzını açamamış. Ama İzzet Özler Belediye Başkanı H. Haşmet Işık’a bir daha disiplinsiz hareketleri yapmayacağını anlatmış. Bir de mahkeme kararı eklenince tekniker İzzet Özler fen işlerine yetkili olarak atanmış. Atanış nedeni de Özler’in müdürlük imtihanını kazanmasıymış. Atanmış ama fen işlerinde çalışan personelin çoğunluğu mimari ve mühendis olunca işler tamamen karışmış bir teknikerin emrinde mimar ve mühendis çalışmaz diye ilçe halkından bir hayli tenkitler gelince Belediye Başkanı H. Haşmet Işık tek alternatif olarak Harita Teknikeri İzzet Özler’i belediye başkan yardımcılığına atamış. Belediye Başkanı H. Haşmet Işık’ın belediye başkan yardımcılığına atadığı tekniker İzzet Özler’e vatandaşlar tarafından tepki daha fazlalaşmış. Belediye içinde olsun, personel tarafından halk arasında olsun bu olay gün geçtikçe büyümeye başlamış.

Sevgili okurlarım, vatandaşın gidip de İzzet Özler’e bir laf söylemeyişlerinin tek nedeni ilçede inşaat işleri çok oluyor. Acaba biz böyle bir şey söylersek yarın hısıma akıbetinde inşaat konusunda zarar verir düşünceleri var. Yani anlayacağınız fen işlerinde çalışan bir tekniker daha düne kadar tekniker olarak çalışıp daha sonra itfaiye eri olduktan sonra şimdi de belediye başkan yardımcısı olmak hele hele mimar ve mühendisleri emrinde çalıştırması Türkiye genelinde bir ilk.

Sevgili okurlarım, bugün bu Başkan Yardımcısı İzzet Özler olayı ilçede bir hayli günün konusu olmuş. Onu da anlatayım: İzzet Özler önceleri mimar ve mühendislerin amiri durumundaydı. Ama şimdi ise daha yetkili oldu. İmar’dan sorumlu belediye başkan yardımcılığına getirilmesi ilçede bomba etkisi yaptı. Vatandaşlar ve belediye personelinin haricinde sağ ve sol partilerden olsun tepkinin daha da büyümesine neden olmuş. Öyle oldu ama biliyorsunuz, birileri gidip de sen belediye başkan yardımcısı olamazsın. Daha düne kadar itfaiye amirliğinde itfaiye eriydin şimdi bu iş nasıl oldu da böyle oldu bizim aklımız ermiyor diye konuşanlar var. Ama birkaç baba yiğit de çıkıp bu olayın olumsuz görüntüsünü anlatmaya çalışıyor. Bunlardan biri de ilçenin tanınmış simalarından olan Müteahhit Kemal Çolakoğlu böyle konuştu: Bir harita teknikeri ceza olarak itfaiye erliğine gönderiliyor. Daha sonra fen işleri amiri olarak çalışmaya başlıyor. Daha sonra mı belediye başkan yardımcılığına getiriliyor. Emrinde mimar ve mühendisler olması Yatağan’da bu bir ayıptır. Harita Teknikeri İzzet Özler halk arasına bir insin kendisi için neler söyleniyor baksın. Muğla’da bir teknikerin emrinde mimar ve mühendis çalışırsa vay Türkiye’nin haline dedi.

Sevgili okurlarım, bu konuda görüşünü aldığımız Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık şöyle konuştu: Harita Teknikeri İzzet Özler fen işlerinde çalışırken disiplinli çalışmaları olmayışı nedeniyle itfaiye amirliğine itfaiye eri olarak gönderdim. Aradan bir hayli zaman geçmesine rağmen mahkeme kararıyla tekrar geriye dönüş yaptı. Ben de İzzet Özler’in çalışma tarzları olumlu olduğu için belediye başkan yardımcılığına atadım dedi.

Sevgili okurlarım, ben de diyorum ki, halen Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı İzzet Özler’in ilçe halkı tarafından verilen bu tepkiler karşısında belediye başkan yardımcılığından istifa etmesinde fayda olacağı inancındayım. Çünkü ilçede konuşulan tek konu harita teknikerinin kısa bir sürede bu kadar büyüyüşünü bir türlü anlam veremiyorum sevgili okurlarım.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.