İtalyan turistte artış bekleniyor

Bu haber 20 Şubat 2013 - 8:31 'de eklendi ve 994 kez görüntülendi.

milanofuari12546İtalya’nın Milano kentinde yapılan uluslararası turizm fuarında Türkiye ve Muğla’nın tanıtımı yapıldı. Vali Fatih Şahin, İtalya’dan gelecek turist sayısında artış beklediklerini açıkladı.
Haber Merkezi
Milano’da 17 Şubat’ta sona eren turizm fuarına katılan Muğla heyeti fuardan umutlu döndü. Muğla’ya gelen İtalyan turist sayısındaki artışın önümüzdeki yıllarda da daha artarak devam etmesi bekleniyor.
Türkiye’nin 320 metrekarelik stantla katıldığı Milano fuarında Türkiye, çeşitli etkinliklerle turizm sektörünün profesyonellerine tanıtıldı. Türkiye’nin Roma Büyükelçiliği Kültür ve Turizm Müşaviri Enis Uğur, diğer ülkelere göre fuarın en büyük standı ve en ilgi çeken standının Türkiye olduğunu belirtirken, tanıtım etkinliklerine Türkiye’nin Milano Başkonsolosu Aylin Sekizkök de katıldı.
Fethiye, Bodrum, Milas, Marmaris ilçeleri ve Muğla bölgesini tanıtan 3 ayrı stantla Muğla fuarda yerini aldı.
Ayrıca Muğla valisi Fatih Şahin, İl Kültür ve Turizm müdürü Kamil Özer ve Bodrum Havalimanı Genel Müdürü Giuseppe Russo, İtalya’daki Tur Operatörleri, uçak firmaları, acenteler ile toplantılarda görüşmeler yaptı. Vali Fatih Şahin, önümüzdeki 2013 yılında İtalya’dan gelen turist sayısında da ciddi bir artış beklediklerini söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.