İtalyan piyanist Soma için konser verdi

Bu haber 19 Haziran 2014 - 0:11 'de eklendi ve 469 kez görüntülendi.

italyanpiyanistİtalyan piyanist Davide Martello, Muğla’nın Bodrum ilçesinde konser verdi. Konser gelirlerini ise Soma’da hayatını kaybeden kömür işçilerinin ailelerine bağışladı.

Haber Merkezi

İtalyan asıllı Alman aktivist Davide Martello, Soma’daki maden faciasında ölen maden işçilerinin aileleri için konser verdi. Ölen işçilerin okuyan çocukları için toplanan paranın ise üniversiteye gidecek olan maden işçilerinin çocuklarına burs olacağı öğrenildi.

Konser vereceği alana bisikletle çekilen, piyanosunu çalarak gelen Davide Martello “Soma’da yaşanan faciaya insanların dikkatini çekmek için buradayım. Toplanacak bağışlar orada babalarını ağabeylerini kaybeden çocukların eğitimi için kullanılacak” dedi. Yaklaşık 2 yüz kişinin izlediği konserde şeffaf bir kumbaraya para toplandı. Bir başkadır ‘Benim Memleketim’ şarkısı ile ‘Karlı Kayın Ormanında’ türküsünü de çalan Piyanist Martello’nun piyanosunu üzerindeki Türk bayrakları ise dikkatlerden kaçmadı. Yaklaşık 3 saat konser veren genç piyaniste Bodrum’da piyanistlik yapan bazı vatandaşlar’da İtalyan piyanistin yanına oturarak beraber piyano çaldı. ‘Piano for Soma’ yazılı tişörtü il sahneye çıkan Martello’nun yapılan konser programının 22 Haziran’da Soma’da sona ereceği öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.