İsveçli öğrenciler ile dostluk maçı

Bu haber 29 Mayıs 2013 - 20:56 'de eklendi ve 1.403 kez görüntülendi.

isveclilerledostlukmaci123132165413İsveç Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ve Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı işbirliği ile Bodrum’a gelen Headmaster Charlotte Johansson Lexbyskola lisesi öğretmen ve öğrencileri Gümbet Ayşe Gülsevim Ali Rüştü Kaynak Anadolu lisesi ile dostluk maçı yaptı.
Haber Merkezi
İsveç Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ve Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı işbirliği ile Bodrum’a gelen Headmaster Charlotte Johansson Lexbyskola lisesi öğretmen ve öğrencileri Gümbet Ayşe Gülsevim Ali Rüştü Kaynak Anadolu lisesi ile dostluk maçı yaptı. Bodrum’un tarihi ve kültürel yerlerini gezen İsveçli öğrenciler daha sonra Gümbet Ayşe Gülsevim Ali Rüştü Kaynak Anadolu lisesi takımı ile futbol maçı yaptı. İsveç Headmaster Charlotte Johansson Lexbyskola lisesi kız ve erkeklerden oluşan karma bir takımla sahaya çıktı. Dostluk maçından sonra forma değişimi yaptılar ve Gümbet Ayşe Gülsevim Ali Rüştü Kaynak Anadolu lisesi öğrencileri konuklara baklava ikram ettiler.
İsveç Headmaster Charlotte Johansson Lexbyskola lisesi öğretmeni Peter Lundberg Bodrum da 1 hafta kalacaklarını, amaçlarının iki ülkenin gençlerini kaynaştırmak ve kültür alışverişinde bulunmaktır dedi. Bodrum’u çok beğendiklerini ve önümüzdeki sene tatillerini yine Bodrum da geçireceklerini belirtti.
Bodrum Belediyesi ve BOYTAV Başkanı Mehmet Kocadon Bodrum’u tanıtmak için bu tür etkinliklere devam edeceklerini ve konukları en iyi şekilde ağırlayacaklarını belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.