İstinat duvarı araçların üzerine yıkıldı

Bu haber 21 Kasım 2017 - 23:48 'de eklendi ve 1.186 kez görüntülendi.

Muğla’nın Menteşe ilçesinde geçtiğimiz gün gece saatlerine kadar süren şiddetli yağış vatandaşlara zor anlar yaşattı. Son 24 saatte metrekareye 38.2 kilogram yağış düşerken Menteşe Mahallesi’nde bir istinat duvarı araçların üzerine yıkıldı.

Metih Karakoç

Muğla’nın Menteşe ilçesinde geçtiğimiz gün  gece saatlerine kadar süren şiddetli yağış vatandaşlara zor anlar yaşattı. Son 24 saatte metrekareye 38.2 kilogram yağış düşerken Menteşe Mahallesi’nde bir istinat duvarı araçların üzerine yıkıldı.

Şiddetli yağışlar nedeni ile Menteşe Mahallesi’nde yağmur sularının şiddetine dayanamayan istinat duvarı çökmesi sonrası iki araçta büyük hasar oluştu.
Yaklaşık 15 metre yüksekliğindeki istinat duvarının alt kısmında park eden iki aracın üzerine kayalar düştü. Meydana gelen olayda bir aracın önü zarar görürken diğer araç ise kullanılamaz hale geldi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
asım demirel 22 Kasım 2017 / 10:52

15 metre yüksekliğinde istinat duvarı olmaz. Bu iş yanlıştır. Bu yükseklikteki istinat duvarının temeli yükseklik bölü iki yedi buçuk metre olması gerekir. Burada 7.5 metrelik temel var mı yok. Burada beton perde olması gerekirdi. Pahalı diye duvar yapılmış o da teknik değil. Belediye bu duvarlara izin vermemesi gerekir. İnsanlarda altında kalabilirdi. Sağ da çıkamazlardı. Türkiye’de belediyeler maalesef görevlerini yapmıyorlar. Denetlemesi gerekenler rüşvetle susturuluyorlar. Belediye Menteşe’deki tüm istinat duvarlarını gözden geçirmelidir.