Fuhuş baskını

Bu haber 14 Temmuz 2018 - 2:31 'de eklendi ve 1.615 kez görüntülendi.

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde gerçekleştirilen operasyonda yabancı uyruklu 13 kadını turistik otellerde  zorla fuhuş yaptırdığı iddia edilen 12 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Kırgız uyruklu kadınları zorla fuhuş yaptırdığı ileri sürülen fuhuş çetesinin organizatörlüğünü ise S.D. isimli bir kadının yaptığı belirlendi

Kadir Tamer
Muğla Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Marmaris İlçesi’nde turizm sezonunda otellerde yabancı uyruklu kadınları zorla fuhuş yaptırdığı iddia edilen çete düzenlenen operasyonla çökertildi.

Edinilen bilgiye göre, Muğla Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti Şube Müdürlüğü ekipleri Marmaris İlçesi’nde bir grubun yabancı uyrukları kadınları zorla fuhuş yaptırdığı bilgisine ulaştı. Bu bilgi üzerine harekete geçen ekipler, yaptıkları istihbarı çalışmalarda fuhuş çetesinin organizatörlüğünü ise S.D. isimli kadının yaptığı belirledi. İstihbarı çalışmaların tamamlanmasının ardından  Marmaris Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatı ile fuhuş çetesinin lideri S.D.’nin de aralarında bulunduğu 15 kişinin yakalanması amacıyla operasyon düzenlendi.

12 kişi gözaltında

Muğla Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından sabah erken saatlerde eş zamanlı olarak daha önceden adresleri belirlenen otellere yapılan  operasyonlarda fuhuş çetesi lideri S.D. ile S.S, J.İ, M.S, S.Ö., M.S., D.S., E.Ö., A.K., E.U., K.Ö., B.D. olmak üzere 12 kişi gözaltına alındı. Halen firarda bulunan 3 kişinin yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Emniyet yetkilileri fuhuş yaptırmak için Türkiye’ye getirildiği ileri sürülen 13 yabancı uyruklu kadının şüpheliler tarafından zorla otellerde alıkonulduğu bildirdi.Operasyon kapsamında yakalanan zanlılar Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi. Gözaltına alınan zanlılar ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkarılmak üzere mahkemeye sevk edilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.