İstanbul Baro Başkanı Kocasakal’dan Saatcı’ya ziyaret

Bu haber 23 Temmuz 2013 - 21:51 'de eklendi ve 746 kez görüntülendi.

behcetsaro123135416513132İstanbul Baro Başkanı Av. Doç. Dr. Ümit Kocasakal tatil için geldiği Fethiye’de, Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı ziyaret etti. Önemli değerlendirmelerde bulunan Ümit Kocasakal, “Yaşadığımız ortam da benzer hassasiyetleri taşıyan insanlar olarak üniter devlet, ulus devlet, hukukun üstünlüğü gibi genellere sahip insanlar olarak elbette ki, birbirimizle konuşmamız ziyaret etmemiz birlikte olmamız önemlidir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi
İstanbul Baro Başkanı Av. Doç. Dr. Ümit Kocasakal tatil için geldiği Fethiye’de, Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı ziyaret etti. Önemli değerlendirmelerde bulunan Ümit Kocasakal, “Yaşadığımız ortam da benzer hassasiyetleri taşıyan insanlar olarak üniter devlet, ulus devlet, hukukun üstünlüğü gibi genellere sahip insanlar olarak elbette ki, birbirimizle konuşmamız ziyaret etmemiz birlikte olmamız önemlidir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
Samimi ortamda geçen ziyarette konuşan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Bizim için her zaman ifade ettiğim gibi en önemlisi duruştur. Şöyle dursun, böyle dursun ama durduğun yerde durursan bizim için ölçü odur. Özellikle son zamanlarda fikrini hiç çekinmeden dile getirebilen, duruşunu sergileyen, toplumsal olaylarda doğrusuna doğru eğrisine eğri diyebilen Türkiye’de ki çok az şahsiyetlerden bir tanesi. Ben biliyorum ki buraya tatile gelip bize uğramadan giden arkadaşlar da var. Buraya gelip tatilini kesip bizi ziyaret etmesi de biraz önce saydığım özelliklerinden bir tanesi. Kendisine bu anlamda çok teşekkür ediyorum. Yolu açık olsun. Kendisini gerçekten keyifle, gıptayla, gururla izliyoruz. Türkiye’nin yanlışa yanlış, doğruya doğru diyebilecek insanlara ihtiyacı var. Adaletten, hukuktan başka sığınacak liman yok. Hak güçlünün olmuş. Hak haklının olmamış. Bunu yerine getirecek insanlar da hukukçular. Kendisi hem hukukçuların başı hem de bir duruş sergiliyor. Kendisine kolaylıklar diliyorum. Ülkemize uzun yıllar farklı mecralarda da hizmet etmesini temenni ediyorum” dedi.
İstanbul Baro Başkanı Av. Doç. Dr. Ümit Kocasakal ise, “Elbette kendisini ziyaret etmek benim için bir görevdir. Fethiye’mizi ben biraz geç keşfettim. Ama geç keşfetmeme rağmen çok sevdim. Üç seneden beri geliyoruz. İnşallah bundan sonra da geleceğiz. Dolayısıyla başkanımızı bu şekilde ziyaret etmek istedim. Hem bir baro başkanı olarak, hem de bir hukukçu olarak böylesine sevdiğimiz bir yerin belediye başkanını ziyaret etmek bizim için bir zevk. Kaldı ki, yaşadığımız ortam da benzer hassasiyetleri taşıyan insanlar olarak üniter devlet, ulus devlet, hukuk’un üstünlüğü gibi genellere sahip insanlar olarak elbette ki, birbirimizle konuşmamız ziyaret etmemiz birlikte olmamız önemlidir diye düşünüyorum. Bende Başkanıma vazifesinde başarılar diliyorum. Önümüzde seçim süreci var. Aday olur mu olmaz mı bilemiyorum ama aday olursa kendisine başarılar diliyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.