İŞKUR İl Müdürü çalışmalarını anlattı

Bu haber 19 Ekim 2018 - 0:21 'de eklendi ve 547 kez görüntülendi.

Muğla İŞKUR İl Müdürü İlyas Sarıyerli, Muğla’da 2018 yılında 79 bin 37 kişinin işe yerleştirildiğini belirterek, “Kurumumuza gelen kimseyi mutsuz ve umutsuz göndermeyeceğiz” dedi. 

Metin Karakoç

Muğla İŞKUR İl Müdürü İlyas Sarıyerli basın mensupları ile yapılan bilgilendirme toplantısında Muğla İŞKUR’un çalışmalarını anlattı. Sarıyerli, “Muğla’da 2018 yılında 79 Bin 37 kişiyi işe yerleştirdik.
Bu rakamla Türkiye’de 5’inci sırada yer aldık. İşveren başına 3,5 kişilik ek istihdam ile Türkiye’de birinci olduk. Yine genç ve kadın istihdamında Türkiye birincisi seçildik. İstihdam konusunda hiç kaynak sıkıntımız yok. Kurumumuza gelen kimseyi mutsuz ve umutsuz göndermeyeceğiz” dedi.
Diğer kentlerde tanık olduğu uygulamaları Muğla’ya taşımak ve yeni fikirler ortaya çıkarmak için kurum arkadaşları ile çabaladıklarını dile getiren İlyas Sarıyerli, içinde İŞKUR’un bulunduğu “MEGİP”, “Hayata Yolculuk”, “Ege’nin İncisi”, 100 günlük eylem planı çerçevesinde “İşe İlk Adım”, “İşte Anne”, “Çocuk Bakım Desteği” gibi projelerdeki gelişmeleri basın mensupları ile paylaştı. Sarıyerli, “Kurumumuza gelen vatandaşımızı ilk olarak iş ve meslek danışmanımız dinliyor. Ardından elektronik sistemdeki havuzumuza bakarak kişinin yeteneğine uygun işte, eleman ihtiyacı olup olmadığına bakıyoruz. Sonunda doğru kişiyi doğru işe yönlendiriyoruz. İşveren ve iş arayan vatandaşımızı kurumumuza bekliyorum” diye ifade etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.