İŞKUR Fethiye’de

Bu haber 14 Ağustos 2014 - 1:18 'de eklendi ve 2.564 kez görüntülendi.

iskurfethiyeSon zamanlarda yeni yatırım haberleriyle gündeme gelen Fethiye’ye iktidardan bir müjde daha geldi.
Haber Merkezi
Fethiye ve Seydikemer bölgesinin Muğla merkeze uzaklığı nedeniyle çalışanlar ve işverenlerin yaşadığı sorunlar Ak Parti Muğla Milletvekilleri tarafından masaya yatırıldı.
Nitekim, daha önce il merkezinde yapılmakta olan açık öğretim sınavlarının da Fethiye’de yapılması gündeme gelmiş ve vekillerin girişimleriyle bu yıl sınavlar ilçe merkezinde yapılmaya başlanmış ve binlerce açık öğretim öğrencisi il merkezine taşınmaktan kurtarılmıştı. Geniş bir coğrafyaya sahip olan Muğla’da İşkur, hizmetlerini il merkezinde vermekte ve tüm özverili çalışmalara rağmen, çalışanlar ve işverenler açısından sorunlar yaşanmaktaydı.
Devletin verdiği hizmetlerin vatandaşın ayağına götürülmesi prensibinden hareketle Ak Parti Muğla Milletvekilleri Ali Boğa ve Yüksel Özden’in İşkur İl Müdürlüğü ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı nezdindeki girişimleri ile Muğla’da il merkezi dışında ilk hizmet merkezi Seydikemer ve Fethiye’de yaşayan vatandaşlarımıza yönelik olarak Fethiye’de açılıyor.
Türkiye’nin farklı bölgelerinde 42 Hizmet Merkezi olan İşkur, 6 yerde daha hizmet merkezi açma kararı aldı. Yeni açılacak hizmet merkezlerinden birisi 48. İşkur Hizmet Merkezi olarak Fethiye’ye geliyor. İl Müdürü İlyas Sarıyerli, yaklaşık 200.000 nüfusa hizmet verecek olan yeni İşkur Hizmet Merkezi’nde; işe yerleştirme, işsizlik sigortası işlemleri, engellilerin işe yerleştirilmesi iş ve işlemleri, kamu talepleri ve kamu işçiliği, işçi işveren ilişkileri ile ilgili işlemler, aktif işgücü yetiştirme kurslarının yapılacağını ifade etti.
Konuyla ilgili açıklama yapan Ali Boğa ve Yüksel Özden; hizmetin bölge insanının ayağına geldiğini, bundan sonra Fethiye ve Seydikemer’de yaşayan insanların bu işlemler için kilometrelerce yol kat etmek zorunda kalmayacaklarını söylediler. Hem çalışanlar, hem iş arayanlar, hem de işverenler için bir sürü külfetin ortadan kalktığını söyleyen Boğa ve Özden; hizmeti vatandaşın ayağına getirmek için çaba gösteriyoruz dediler.
İşkur Hizmet Merkezi’nin hizmetlerini en iyi şekilde sürdürebilmesi için Fethiye Esnaf Odası ücretsiz yer tahsisinde bulundu. Ak Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa ile de görüşerek Esnaf Odası bünyesinde uygun yer tahsisi konusundaki taahhütlerini dile getiren Esnaf Odası yetkilileri, müjdeyi çabuk aldılar. Bakanlık yetkilileri ile görüşen Ali Boğa ve Yüksel Özden İşkur Hizmet Merkezinin işlemlerinin en kısa sürede tamamlanarak hizmete başlayacağını dile getirdiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.