İŞKUR erbaş ve erlere kurs verdi

Bu haber 01 Aralık 2016 - 0:10 'de eklendi ve 523 kez görüntülendi.

iskur-erbas-ve-erlere-kurs-verdi-3Muğla İl Jandarma Komutanlığı ile Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğünün işbirliği ve koordinesinde, erbaş ve erlere ‘İş bulma becerileri ve danışmanlığı kursu’ verildi.

Haber Merkezi

Muğla İl Jandarma Komutanlığı ile Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğünün işbirliği ve koordinesinde, erbaş ve erlere ‘İş bulma becerileri ve danışmanlığı kursu’ verildi.

Erbaş ve erlere verilen kursa İŞKUR Müdürü İlyas Sarıyerli ve Muğla Jandarma Alay Komutanı Albay Yavuz Özfidan ’da katıldı.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı ile Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğünün işbirliğinde düzenlenen kursta katılımcılara, doğru işe doğru insan bulmanın işsizlikle mücadelede nasıl etkin olarak uygulandığı, iş arayanın İŞKUR’da görevli iş ve meslek danışmanına nasıl ulaşacağı ve danışmanlık hizmeti alabileceği gibi konular anlatıldı. Ayrıca kursiyerlere kendi işini kurmak isteyenlerin izleyecekleri yol ve yöntemler, işsizlik sigortasından faydalanma imkan ve koşullar, iyi bir CV’nin nasıl hazırlanacağı konusunda bilgilendirme yapıldı.

Önümüzdeki günlerle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile koordine edilerek erbaş ve erlere yönelik eğitim programının devam edileceği öğrenildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.