İskele ihalesine mahkeme engeli « Hamle Gazetesi

İskele ihalesine mahkeme engeli

Bu haber 19 Ocak 2015 - 0:35 'de eklendi ve 759 kez görüntülendi.

iskeleihaleMuğla’nın Marmaris İlçesine bağlı Selimiye Mahallesinde ve Muğla Çevre Eğitim Vakfı İktisadi işletmesi (MUÇEV) tarafından 19 Ocak tarihinde ihale çıkarılacak iskele ihalesine, 1. Asliye hukuk Mahkemesi tarafından durdurma kararı çıktı.
Kadir Tamer
Muğla’nın Marmaris İlçesine bağlı Selimiye Mahallesinde ve Muğla Çevre Eğitim Vakfı İktisadi işletmesi (MUÇEV) tarafından 19 Ocak tarihinde ihale çıkarılacak iskele ihalesine, 1. Asliye hukuk Mahkemesi tarafından durdurma kararı çıktı.
MUÇEV tarafından yapılacak ihalenin yerel gazetelere ilan verilerek duyurulmasının ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalenin iptali için açtığı dava sonucunda, 1. Asliye Hukuk Mahkemesi ihaleyi tedbiren durdurma kararı aldı. 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin aldığı karar Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklama ile kamuoyuna duyuruldu.
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıkla şu ifadelerden oluştu:
“Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin; Selimiye’de bulunan iskelenin işletmesi için MUÇEV tarafından açılan ihalenin iptali için açtığı dava sonucunda, 1. Asliye Hukuk Mahkemesi ihaleyi tedbiren durdurma kararı aldı. MUÇEV tarafından geçtiğimiz günlerde Marmaris Selimiye Mahallesinde bulunan yüzer iskelenin işletmeciliği için ihale açılmıştı. Muğla Büyükşehir Belediyesi, 1. Asliye hukuk Mahkemesine; MUÇEV Turizm Ticaret Limited Şirketinin yetkisiz olduğu gerekçesi ile yaptığı başvuru sonucunda, 19.01.2015 tarihinde yapılacak olan ihale tedbiren durduruldu.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.