Işık Mazbatasını Aldı

Bu haber 08 Nisan 2014 - 20:11 'de eklendi ve 1.587 kez görüntülendi.

hasmetmazbata615615651Yatağan’da dördüncü dönem Belediye Başkanlığı’na seçilen CHP’li Hasan Haşmet Işık mazbatasını teslim aldı.

Hüseyin Kocabıyık

Yatağanda  3 dönemden bu yana CHP’den Belediye Başkanlık  görevini  yürüten Hasan Haşmet Işık, 4.dönemde,de  Belediye Başkanı olarak seçildi. Başkan Işık, mazbatasını İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Gamze Gül Çağların elinden aldı.

Mazbata töreninde İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Gamze Gül Çağlar, Başkan Işık’a yeni dönemde başlarılar diledi.

Başkan Hasan Haşmet Işık, Seçim Kuruluna beraberinde, eşi Zaide Işık, Muğla CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, Yatağan CHP İlçe Başkanı  Kamil Genek, Belediye Meclis Üyeleri, parti  yöneticileri ile kalabalık  halk topluluğu ile birlikte geldi.

Yatağanda Yeniden CHP’nin Belediye Başkanı seçilen Hasan Haşmet Işık, İlçe Seçim Kurulu binasının önünde yaptığı konuşmasında, “Halkımın şahsıma göstermiş olduğu ilgi için teşekkür ederim. Bu dönemde yapmış olduğumuz seçimlerimiz, geçmiş dönemlere göre ufak tefek olaylar hariç kavgasız ve gürültüsüz geçmesinden dolayı büyük bir memnuniyet duymaktayım. Seçim bitti şimdi geçim başladı. Eskiden olduğu gibi tüm Yatağanlılara kapım daima açıktır. Artık barış ve kardeşlik içerisinde 5 yıl halkımızın sorunlarını çözmek için görev yapacağım. Hangi seçmen oyunu nereye verirse versin bundan böyle birlik ve beraberlik içerisinde olacağız. İlçemde dördüncü kez bu görevi bana layık gören Yatağan halkına sonsuz teşekkür ederim. Bundan sonraki çalışmalarımızda daha şevkli bir şekilde devam edecektir” dedi.

Yapılan 30 Mart yerel seçimlerinde AKP Adayı Mustafa  Toksöz 10567,MHP Adayı Varol Çakmak  9757 oy alırken, CHP Belediye Başkan Adayı Hasan Haşmet Işık  ise 10875 oy alarak 308 oy farkıyla belediye başkanlığı koltuğuna oturdu. Yapılan seçimde MHP 4, AKP 4,  CHP ise Kontejan Meclis Üyeleri ile birlikte 7 belediye meclis üyesi çıkardı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.