IŞİD Bahane, Katliam Rezilâne « Hamle Gazetesi

IŞİD Bahane, Katliam Rezilâne

Bu haber 24 Kasım 2015 - 0:04 'de eklendi ve 830 kez görüntülendi.
Namık Açıkgöznamikacikgoz@gmail.com

Namık Açıkgöz

Suriye’de ve Irak’ta olan her şey bizim iç işimizdir. Zaten aramızdaki sınır, yapay bir sınırdır ve sınırın öbür tarafında yaşayan insanlar, bizim vatandaşlarımızın yakın akrabalarıdır. Aradaki yapay ve ahlaksız sınır, basit bir siyasi sınır değil, hayatları, aileleri, akrabaları ve soyları bölen bir cellat hattıdır.
Daha 1990’lara kadar, değil taa Orta Asyalarda, burnumuzun dibinde, sınırlarımızın hemen ötesinde, kardeşlerimizin yaşadığını söylediğimizde, bizleri ırkçı-Turancı olmakla suçlayanlar, şimdi sınırın öte yakasında Bayırbucak Türkmenlerinin olduğunu görünce şaşa kaldılar. Bu kadar yakın bir Türk iskanı hakkında hiç bilgisi olmayanların, buralarla ilgili politikalar üretmesini beklemek safdillik olur.
Yetik Ozan’ın “Sizin il ile şu bizim ilin/Bir iki türkülük arası gardaş” dediği mesafede, sınırın hemen karşısında Suriye’de Bayırbucak Türkmenleri katlediliyor. Katiller Esed ordusu ve Ruslar. Esed’in ordusu karadan, Ruslar havadan bölgeyi kana boğuyorlar. Yıllarca yok sayılmış ve Suriye’de bir güç olmalarına müsaade edilmemiş olan Bayırbucak Türkmenleri şimdi IŞİD bahane edilerek (Ki Türkmen coğrafyasında IŞİD teröristlerinin izi bile yoktur.) etnik temizliğe tâbi tutuluyorlar. Yani IŞİD bahane katliam rezilâne!…
Suriye Türkmen dağlarında yaşanmakta olan Rus saldırıları, katliamlar ve etnik temizlik, insanlık için yüz karasıdır. O coğrafyadan Türkleri kazımak isteyenler (İngiltere, ABD, Esed, PKK, Rusya), şimdi el birliği ile o coğrafyayı kana bulamaya başladılar.
Türkiye, o coğrafyada olan bitenden haberdar bir hükumet tarafından yönetiliyor Allah’a şükür. Geçen yıl, Bayırbucak Türkmenlerine insani yardım malzemesi götüren TIR’ların paralel çete tarafından durduruldu ve malzemelerin IŞİD’e gönderildiği kara propagandası yapıldı. Yardıma engel olan siyasiler ve gazeteciler kına yaksınlar.
Pazar akşamı itibariyle on bin Türkmen, evlerini barklarını terk ettiler ve Türkiye’ye doğru geliyorlar. Gelsinler… Başımızın üstünde yerleri var mazlum kardeşlerimizin. Biz 1492’de İspanyol Yahudilerini ülkemize çağırma âlîcenaplığı göstermişiz, kardeşlerimize mi göstermeyeceğiz?
Şimdi ayrışma yanlışı yapmadan, Bayırbucak Türkmenleri için ortak hareket etme zamanıdır. Siyasî ve sosyal irade bir araya gelip bu kardeşlerimizin zulme uğramasını derhal engellemelidir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.