İshale hattına tadilat

Bu haber 28 Ağustos 2014 - 4:04 'de eklendi ve 493 kez görüntülendi.

ishalehattiBodrum’a bağlı Güvercinlik Mahallesi’nde sık sık patlayarak su baskınlarına neden olan içme suyu boru hattı tamir ediliyor. Vatandaşlar ise ishale hattındaki lokal onarımın kalıcı çözüm üretmeyeceği görüşünü savunuyor.

Haber Merkezi

Milas’taki Geyik Barajı’ndan Bodrum ve yarımadaya su sağlayan ishale hattında sık sık patlama yaşanıyor. Patlayan su boru hattı, karayolunda araç trafiğini tehlikeye düşürürken; Güvercinlik’te de su baskınlarının yaşanmasına neden oluyor. Yaşanan son patlamada da durum değişmedi ve birçok araç kapanan karayolunda mahsur kaldı. Mahalle sakinleri ise su baskınından olumsuz etkilendi.
DSİ çalışma başlattı
DSİ durum üzerine sık sık patlayarak vatandaşları mağdur eden ishale hattında çalışma başlattı. Çalışmalar kapsamında patlayan noktalara yeni su boruları yerleştirilerek hat sağlamlaştırılmaya çalışılıyor. Çalışmaları yakından takip eden Güvercinlik sakinleri, yetkililerin geçici değil kalıcı çözüm üretmelerini istediklerini belirterek; “İshale hattında patlama olan bölümlerde yürütülen çalışmalar kalıcı çözüm ortaya koymaz. Kalıcı çözüm tüm hattın revize edilmesi, değiştirilmesiyle mümkündür” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.