İşçilere polis müdahalesi « Hamle Gazetesi

İşçilere polis müdahalesi

Bu haber 28 Kasım 2013 - 9:11 'de eklendi ve 837 kez görüntülendi.

iscilerepoli213165132131Yatağan, Yeniköy, Kemerköy (Gökova) termik santrallarında ve bu santrallere kömür üreten işletmelerde çalışan Tes-İş ve Maden-İş Sendikası üyesi işçiler Muğla il merkezinden sonra Milas’ta meydanlara çıktı. İşçiler Muğla’da olduğu gibi önceki gece Milas’ta da polis barikatın aştı.
Haber Merkezi
Yatağan, Yeniköy, Kemerköy (Gökova) termik santrallarında ve bu santrallere kömür üreten işletmelerde çalışan Tes-İş ve Maden-İş Sendikası üyesi işçiler Muğla il merkezinden sonra Milas’ta meydanlara çıktı. İşçiler Muğla’da olduğu gibi önceki gece Milas’ta da polis barikatın aştı.
Milas’ta önceki gece termik santrallerin özelleştirilmesin protesto eden işçilere AKP İlçe merkezine yürümek istemeleri üzerine polis müdahale etti. Grubun AKP İlçe Merkezine ulaşmasına 50 metre kala, çevik kuvvet ekipleri barikat kurdu. İşçiler barikatın üzerine yürüyünce polis tomalarla tazyikli su ve biber gazı sıktı. Çıkan arbedede 50 işçi zehirlenerek veya yaralanarak hastaneye kaldırıldı.
Biber gazından zehirlenenler arasında Maden İş Sendikası Şube Başkanı Süleyman Girgin ve Tes İş Sendikası Şube Başkanı Fatih Erçelik de yer aldı. Ancak işçiler başkanlarının hastaneye kaldırılmayıp, gözaltına alındıklarını sanınca ortam yeniden gerildi.
Tedavisini ardından yürüyenlere katılan Maden-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Süleyman Girgin yaptığı açıklamada, iktidarı özelleştirmeden vazgeçirmeye çalışmak için eylemleri sürdüreceklerini bildirdi.. Girgin’in açıklamasının ardından işçiler slogan atarak dağıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.