İşçilerden “kefenli” özelleştirme tepkisi « Hamle Gazetesi

İşçilerden “kefenli” özelleştirme tepkisi

Bu haber 18 Haziran 2013 - 23:11 'de eklendi ve 733 kez görüntülendi.

iscilerozellestirme13215441Muğla’da Yatağan-Yeniköy-Kemerköy Termik santrallerini ve kömür ocaklarını özelleştirileceği açıklamalarını protesto eden bir grup işçi, kefen giyerek yürüyüş düzenledi.
Haber Merkezi
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın Haziran ayında yapılacak ihaleyle Yatağan-Yeniköy-Kemerköy Termik santrallerinin ve kömür ocaklarının özelleştirileceği açıklamasına tepki gösteren bir grup işçi, Yatağan Termik Santrali önünde toplandı. Kefen giyerek santral önünde yatan işçiler daha sonra sloganlar eşliğinde ilçe merkezine yürüdü. Yatağan-Milas karayolunda yürüyüş boyunca uzun araç konvoyu oluşurken, jandarma ve polis çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.
Madenci heykeli önünde basın açıklamasını okuyan Tes-İş Başkanı Fatih Erçelik, “Enerjide özelleştirme ülkenin bağımsızlığına saldırıdır, yabancılaştırmadır, talandır, yoksulluktur, fakirliktir, elektriğin pahalılaşmasıdır. Dost düşman herkes bilsin ki; enerji ve maden işçileri olarak, kamu malımız olan santral ve kömür ocaklarımızı teslim etmeyeceğiz” dedi.
Basın açıklamasının ardından yürüyüşe enerji ve maden işçileri olaysız bir şekilde dağıldılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.