İşçiler ortada kaldı

Bu haber 14 Ocak 2015 - 0:19 'de eklendi ve 638 kez görüntülendi.

iscilerrrrBüyükşehir Yasası ile Muğla Büyükşehir’e devredilen özel idare şirketlerinde çalışan ve işsiz kalan 56 işçi, termik santral işçilerine sahip çıkanların kendilerine sahip çıkmamasını tepki gösterdi.
İlkay Yıldız
Muğla’nın Büyükşehir statüsüne geçmesinin ardından İl Özel İdare bünyesinde hizmet veren şirketlerde çalışan işçiler işe alınmadıklarını ve ortada kaldıklarını açıkladılar. Büyükşehir yasası ile Büyükşehir belediyelerine devredilen şirket çalışanları Büyükşehir Belediyesi 1nolu hizmet binası önünde açıklama yaptı.
Yapılan açıklamada, “Büyükşehir yasası kap samında bizler mağdur olduk. Bizler kış şartlarında karda, buzda yol çalışması yaptık. 45 derece sıcakta asfalt çalışması yaptık. Şimdi ise Büyükşehir yasasından sonra mağdur edildik ve seçimden bir gün önce işten çıkarıldık. Termik santraller özelleştiriliyor, işçiler mağdur edilmiyor ve hepsine iş veriliyor. Diğer büyükşehirlerde de bir mağduriyet yok. Muğla Büyükşehir Belediyesine bizler alınmıyoruz, yeni işçiler alınıyor. Biz bunları anlamakta zorluk çekiyoruz. Biz ekmeğimizin derdindeyiz, çoluğumuzun çocuğumuzun rızkının peşindeyiz. ‘Emek en yüce değerdir’ diyenlere şimdi bizim emeğimize sahip çıkmaya çağırıyoruz. İnisiyatif belediyede, ister alır ister almaz deniliyor. Termik santral işçileri için gösteri yapanlar şimdi nerede? Bir zamanlar direniş çadırlarında işçi kardeşlerimiz ile boy gösterenler nerede? Bizlere 5 ay 29 günü de çok gördüler” ifadeleri yer aldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.