İşçiler için bir araya geldiler

Bu haber 22 Mayıs 2014 - 0:02 'de eklendi ve 534 kez görüntülendi.

iscilericinbarayaManisa’nın Soma ilçesindeki maden ocağında çıkan yangında hayatını kaybeden işçiler için Muğla Anadolu İmam-Hatip Lisesinde Kur’an-ı Kerim ve Yasin-i Şerif okundu.

Cem Durna

Manisa’nın Soma ilçesindeki maden ocağında çıkan yangında hayatını kaybeden işçiler için Muğla Anadolu İmam-Hatip Lisesinde Kur’an-ı Kerim ve Yasin-i Şerif okundu.

Okul bahçesinde düzenlenen tören, okul öğrencileri ve öğretmenlerinin okuduğu Ku’ran tilavetiyle başladı.

Okul Müdürü Mehmet Şinasi Çövüt, Soma ilçesindeki madende yaşanan can kayıplarıyla tüm milletin yüreğine düştüğünü söyledi. Milletlerin tarihinde acı ve tatlı olaylar yaşanabileceğine değinen Çövüt, “Böyle günlerde Müslümanlara düşen görev, yaraları sarmak, acıları paylaşmak, geride bıraktıkları emanetlere sahip çıkmaktır. Cenab-ı Allah’tan bizlere ve aziz milletimize taşıyamayacağımız acıları yaşatmamasını niyaz ediyoruz” dedi.

Etkinlik, Muğla Müftüsü Abdurrahman Koçak’ın yaptırdığı duayla sona erdi. Programa katılanlara okul bahçesinde lokma ve helva ikram edildi.

Etkinliğe, Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, daire müdürleri, AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerin temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.