İşadamı Turgut Avcı Ayrıcalığı

Bu haber 30 Ocak 2014 - 0:00 'de eklendi ve 4.166 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin KOCABIYIK
Bugünkü köşe yazımda Muğlalıların yakinen tanıdığı Yatağanlı işadamı Turgut Avcı’dan bahsetmek istiyorum. Turgut Avcı gençlik yıllarında fakir bir ailenin oğlu olarak bir hayli zorluklar çeken bugününde Muğla genelinin en büyük iş adamlarından biri olan renkli bir simadır. Turgut Avcı, gençlik yıllarından bugüne dek yoğun çalışmaları ile adını her yerde andıran petrol kralı olarak bilinir. Birçok petrol istasyonu olan olup bir firmanın traktör Muğla temsilciliği, mütahitlik daha buna benzer birçok iş yerinin sahibi olan iş adamı Turgut Avcı yöresinde yapmış olduğu hayırlarla kendini andıran renkli bir isimdir.
Yatağan, Marmaris ve Muğla’da birçok mülkü olan Sayın Avcı yemesini içmesini aynı zamanda da arkadaşları ile de sohbet etmeyi çok seven biri olarak tanınır. Öylede olduğu için bir gün bakıyorsun Marmaris’te bir gün bakıyorsun İzmir’de. İşte bu iş adamı Turgut AVCI böyle bir insan. Oğlu ise kendisi gibi iş adamı olan İlker Avcı’nın da yüzlerce araç ve gerecinin olduğu bilinir. Öylede olduğu için yoğun çalışmalar sonrası baba oğul çalışmaktan bıkmazlar ve kendileri gibi yüzlerce çalışanı vardır.
Bunun karşılığını da mal mülk sahibi olurlar. Allah yürü ya kulum dedi mi yürür. İşte bu yürüyenlerden birileri de iş adamları ve müteahhit olarak tanınan Turgut Avcı ve İlker Avcı’dır. Sayın Avcı Yatağan’da bir yenilik daha getirdi. Nedir bu yenilik? İlçeye ilk düğün salonu gerçekleştirmeleri oldu. Böylelikle İlçede düğün nişan sünnet gibi sosyal etkinlikleri getirip ilçe halkının beğenisini aldılar.
Yine ayrıca düğün salonun bitişiğinde geniş otoparklı bir lüks otel yaptırmaları oldu. Daha neler neler. Turgut Avcı ve oğlunun başından bazı olumsuzluklar geçtiği için zaman zaman üzüntü yaşadılar. Ama şimdi şu anda dünün yoksul olan fakir aile çocuğu Turgut Avcı ve oğlu Yatağan’a daha ne güzellikler getirebiliriz düşünceleri ile hareket ediyorlarmış. Biz ne söyleyelim. Böylesine icraatçı hayırsever iş adamları ender çıkar diyor Avcı ailesine başarılar diliyorum.
Benzin istasyonlarından birindeki makam odasında işlerini takip eden hayırsever iş adamı Turgut Avcı: “Ben uzun yıllar fakirlik içinde yaşadım. Yokluğun ne demek olduğunu bilirim. Baba oğul birlikte olup yoğun iş çalışmalarımız sonrası bugünlere geldik. Benzin istasyonun bitişiğinde lüks kaloriferli bir otel, çok otoparklı düğün salonu gerçekleştirerek Yatağan halkının hizmetine soktuk. Vatandaşların Muğla’ya gidip gelmeden kurtardık. İstasyonumuzda yine lüks bir restoranı hizmete açtık. Diğer iş yerlerimizde de yüzlerce çalışan işçinin sayesinde bugünlere geldik. Yine Yatağan adına güzellikler yapmayı düşünüyoruz. Ben her zaman işçimin yanında olmuşumdur olmaya da devam edeceğim” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.