İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü Kuruldu

Bu haber 30 Eylül 2014 - 0:03 'de eklendi ve 574 kez görüntülendi.

isguvenliiMuğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü kuruldu.

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu uygulama yönetmeliğine dayanak göstererek 09.09.2014 tarih ve 137 sayılı Muğla Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı altında İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü kuruldu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hacı Koç, İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda eğitim çalışmalarına önem verdiklerini ve İş Sağlığı Şube Müdürlüğü’nü kurulmasında bu önem ve hassasiyetin etkili olduğunu söyledi. Hacı Koç; “Muğla Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü’nü kurup faaliyete geçirdik. Bu müdürlük tüm il genelinde çalışan Büyükşehir personelinin iş sağlığı ve güvenliği konusunda eğitim, işe giriş muayeneleri, acil eylem planı ve iş yerleri için risk analizlerini yapacak ve bunun sürekliliğini sağlayacaktır. Bu tanımladığımız işlerin büyük bölümünü yıl sonuna kadar tamamlayacağız.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.