İş Güvenliği Semineri Marmaris de yapıldı

Bu haber 29 Haziran 2018 - 1:33 'de eklendi ve 401 kez görüntülendi.

Muğla İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği tarafından düzenlenen seminere konuk olarak “İnsan Hayatı” ve “Çocuklarla İş Sağlığı ve Güvenliği” kitaplarının yazarı İrfan Sayar katıldı. Seminer öncesi Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Kamil Öner ziyaret edildi ve İrfan Sayar tarafında kitap hediye edildi.

Nazife Taşdelen

Muğla İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği tarafından düzenlenen seminere konuk olarak “İnsan Hayatı” ve “Çocuklarla İş Sağlığı ve Güvenliği” kitaplarının yazarı İrfan Sayar katıldı. Seminer öncesi İrfan Sayar ve dernek üyeleri Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Kamil Öner ziyaret edildi.

İrfan Sayar Muğla halkının ve Muğla İş Sağlığı ve Güvenliği Derneğinin misafirperverliğinden son derece memnun olduğunu, Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı İsmet Kamil Öner’in İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

Marmaris de birçok iş güvenliği uzmanıyla bir araya gelen İrfan Sayar, güvenlik kültürünün çocukluktan başladığını ve bu nedenle Çocuklarda İş Sağlığı ve Güvenliği kitabını yazdığını ve bu bakımdan kitabın Cumhuriyet tarihinde ilk kez kaleme alındığını belirtti. Türkiye çapında çok yoğun ilgiyle karşılandığını söyledi.

Seminerde konuşma yapan Muğla İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği Başkanı Özkan Bozkurt, dernek olarak İş Güvenliği Uzmanlarının mesleki olarak gelişmelerini arttırmak için çeşitli organizasyonlar yaptıklarını, önümüzdeki günlerde bunları hızlandıracaklarını belirtti. İlerleyen günlerde seminerlerin yanı sıra eğitim faaliyetlerine de başlayacaklarını İş Güvenliği Uzmanlarının özellikle kendilerini TS EN Standartları konusunda geliştirmesi gerektiğini belirtti. Bu anlamda TS EN Standartlarının İş Güvenliği Uzmanlarına ücretsiz erişim imkânı verilmesi gerekliliğinden bahsetti. Mevzuat konusunda mutlaka sahada çalışan İş Güvenliği Uzmanlarının görüşlerinin alınması gerektiğine değinen Bozkurt, bunun için İş Güvenliği Uzmanları tek bir çatı altında sivil toplum örgütü oluşturmalılar ve Bakanlığın muhatap alacağı bir yapı olmalıdırlar dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.