İntihar değil cinayetmiş

Bu haber 14 Mart 2015 - 0:32 'de eklendi ve 997 kez görüntülendi.

Muğla’nın Ortaca İlçesi’nde geçtiğimiz yılın Eylül ayında ormanlık alanda tarla sulaması için kullanılan kanalda ölü olarak bulunan ve intihar ettiği düşünülen 26 yaşındaki Zehra Çoban’ın intihardegilcinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Genç kadının katil zanlısı olarak kocası Y.Ç. jandarma tarafından gözaltına alındı.

Haber Merkezi

Muğla’nın Ortaca İlçesinde geçtiğimiz yıl evinin hemen yakında ki ormanlık alanda ki tarla sulamasında kullanılan kanalda cesedi bulunan 26 yaşında ki Zehra Çoban’ın intihar etmediği kocası tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Ortaca’nın Okçular Mahallesinde yaşayan iki çocuk annesi 26 yaşındaki Zehra Çoban, 9 Ekim 2014 tarihinde Kapız mevkiinde tarla sulaması için kullanılan kanalda ölü olarak bulundu. Olay yerinde jandarma tarafından yapılan ilk incelemede genç kadının göğsünden vurulduğu tespit edilmiş ve olay kayıtlara intihar olarak geçmişti. Ancak aradan geçen 6 ayın ardından gerçek genç kadının kendini vurmadığı cinayete kurban gittiği kriminal raporunda ortaya çıktı. Bu rapor üzerine olayı yeniden inceleyen jandarma ekipleri genç kadının cesedini bulan kocası Y.Ç. ile akrabası Ö.Ç.’yi ifadesini almak üzere jandarma karakoluna götürdü. İki zanlıdan ifadeler doğrultusunda genç kadının kocası tarafından tüfekle göğsünden vurulduğu akrabaları Ö.Ç. ile H.Ö.’nün kendisine yardım ettiği belirlendi. Bunun üzerine jandarma olayda adı geçen H.Ö.’yü de gözaltına aldı.

Timsah gözyaşları dökmüş  

Zehra Çoban’ı öldürdüğü iddiası ile gözaltına alınan koca Y.Ç.’nin eşinin cesedini bulduğu gün olayda sinir krizi geçirmişti Olay yerinde jandarma ekiplerine eşi ile akşam saatlerinde aralarında küçük bir tartışmanın olduğunu ve sabah eşinin haberi yokken ayrıldığını söyleyerek, “İnsan bir tartışma için çanına kıyar mı? Ben şimdi iki çocuğuma ne diyeceğim” diye ifade vermişti.

Olayla ilgili olarak jandarmada ifadeleri alınan katil zanlısı Y.Ç. ile kendisine yardım ettikleri iddia edilen Ö.Ç. ve H.Ö. hâkim karşısına çıkarılmak üzere mahkemeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkan zanlılardan Y.Ç. tutuklanarak cezaevine gönderilirken H.Ö. ve Ö.Ç. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.