İnsanlığın ölmediğini gösterdi

Bu haber 18 Eylül 2015 - 22:55 'de eklendi ve 466 kez görüntülendi.

insanlikkkkMuğla’nın Ortaca ilçesinde yaşayan Osman Aydın, daha önceden hiç tanımadığı hastanın bakımını üstlenerek örnek oldu.

Ortaca ilçesinde yaşayan Osman Aydın, kan bağı ve akrabalık derecede yakını olmayan ve Ortaca Devlet Hastanesi’nde yatan ağır hasta Mustafa Avcı’ya (75) sahip çıktı. Hastanın yemeğini yedirip, ihtiyaçlarını karşılayan Aydın, insanlığın ölmediğini gösterdi.
Ortaca Devlet Hastanesi’nde yatan hasta Mustafa Avcı’yı bakan Osman Aydın; “ Ben emekli bir insanım. İlçede pastane işleten bir arkadaşım var. Bu ağır hasta olan Mustafa Avcı o arkadaşın evinde kalıyormuş. Ağır hasta olduğu için hastaneye yatınca bakacak kimsesi de olmayınca pastane işleten arkadaşım benden rica edip, yardımcı olmamı istedi. Bende zaten emekli bir kişi olarak evde ve kahvelerde oturuyordum. Yapılan teklifi kabul edip, Hastaneye giderek Mustafa Avcı’nın yemeğini, çayını ve diğer ihtiyaçlarını karşılamağa başladım. Düşmez kalkmaz bir Allah; kimin ne olacağı bellimi? İnsanlığın ölmediğini gösterdiğim için mutluyum. İnşallah Mustafa Avcı benim bakmam sayesinde sağlığını kavuşmuş olur” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.