İnsan Hakları Kurulu seminerde bir aya geldi « Hamle Gazetesi

İnsan Hakları Kurulu seminerde bir aya geldi

Bu haber 14 Haziran 2016 - 0:08 'de eklendi ve 746 kez görüntülendi.

İnsan hakları Kurulu seminerde bir aya geldi  (4)İnsan Hakları Kurulu Başkanlığı’nın “Kadının İnsan Hakları ve Hak İhlalleri, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Ulusal- Uluslararası Mevzuat ve İnsan Hakları”, İzmir Kaya Termal Convention Otel’de yapıldı.

Haber Merkezi

Seminere Muğla İl İnsan Hakları üyelerinden Nurhan Emerce, Turgay Bahadır Sükan, Ejnan Çelik, Güllü İpek, Serpil Cingöz, Erol Kuyurtar, Mehmet Özavcı, Nazife Ersöz Şahin katıldı

İnsan Hakları Kurulu Başkanlığı’nın “Kadının İnsan Hakları ve Hak İhlalleri, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Ulusal- Uluslararası Mevzuat ve İnsan Hakları”, İzmir Kaya Termal Convention Otel’de yapıldı.

İzmir, Manisa, Aydın, Muğla İl ve İlçe İnsan Hakları Kurulu üyelerinin katıldığı, İnsan Hakları Kurullarının Desteklenmesi ve Kadın Hakları Projesi (İNKAP) semineri 3 gün sürdü.

İnsan Hakları Eğitim Semineri’ne konuşmacı olarak İNKAP takım lideri Allessandra Simoni, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Uzman yardımcısı Ezgi Kaşkaval, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Uzmanı Ebru Hanbay Çakır  ve İHK üyeleri katıldı.

3 gün süren eğitim seminerinde konuşmacılar “İnsan Hakkı ve İhlali, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Ulusal-Uluslararası Mevzuat ve Kanaat Önderlerinin Rolü”, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadın Hakları, Kadın Haklarının Korunması İle İlgili Uluslararası-Ulusal Mevzuat ve Seminerin son gününde katılımcılarla özet ve bilgilendirme, değerlendirme anketlerinin uygulanmasından sonra katılım belgelerinin dağıtılmasıyla İnsan Hakları Eğitim Semineri sona erdi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.