İngilizce dersinde teknolojiyi kullanıyor

Bu haber 18 Aralık 2014 - 23:34 'de eklendi ve 672 kez görüntülendi.

ingilizceeeHer alanda yenilikleriyle ve eğitime sunduğu örnek projelerle adından söz ettiren Piri Reis Eğitim Kurumları, eğitimde yeniliklere ve daha önce benzerlerine pek rastlanmamış bilimsel projelere yer vermeye devam ediyor.
Haber Merkezi
Her alanda yenilikleriyle ve eğitime sunduğu örnek projelerle adından söz ettiren Piri Reis Eğitim Kurumları, eğitimde yeniliklere ve daha önce benzerlerine pek rastlanmamış bilimsel projelere yer vermeye devam ediyor.
Bu yenililerden biriside yabancı dil öğrenme konusunda projeler ve teknoloji kullanımı ile ilgili. Dil öğrenmenin zorluklarına karşı üretilen alternatif proje ve teknoloji kullanımı okulda
öğrencilerin yabancı dili özellikle İngilizce öğrenimini kolaylaştırmakta.
Bu bağlamda okulun İngilizce Zümresi yaptıkları ve yapacakları projelerle ilgili şunları söyledi:
“’Yabancı dilin gerekliliği günümüz de yadsınamaz. Yabancı dil konusunda günümüzdeki en büyük eksiklik de yabancı dili konuşamayışımızdır. Piri Reis Koleji İngilizce Zümresi bu probleme teknolojinin imkanlarını kullanarak çözümler bulmaya çalıştı. Öğrenciler yabancı dil dersinde her ünite işlendikten sonra o konu ile ilgili kamera ödevleri ya da power point sunum ödevleri hazırlıyorlar. Bu ödevlerin hazırlığı ev ortamında ya da dışarıda herhangi bir mekanda yapılıyor. Öğrenciler İngilizce dersinde öğrendikleri yapıları kamera karşısında pratiğe döküyorlar. Hazırlanan projeler sınıfta sunuluyor ve aynı zamanda okulun dijital panolarında sergileniyor. Piri Reis Koleji İngilizce Zümresi bu tarz aktivitelerin öğrencileri olumlu etkilediğini ve aynı zamanda İngilizceyi daha çok konuşmaya teşvik ettiğini belirtti. Bu projelerden yola çıkarak önümüzdeki günlerde İngilizce Power Point sunum yarışması ve kısa film yarışması gibi çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini ifade ettiler.
Ayrıca küçük sınıflarımızda İngilizce kitabımızın kahramanı ‘Freddie’ kuklası her hafta sonu bir arkadaşımızın evine misafir oluyor. Öğrendiğimiz her şeyi bu kukla ile evde tekrar ediyoruz. Hep İngilizce konuşmak zorundayız. Çünkü Freddie Türkçe bilmiyor. Bazı sınıf öğrencilerimiz İngilizceyi etkin kullanma amacıyla Muğla ve çevresinde bulunan okullarındaki yaşıtlarına mektup yazma etkinliği yapacaklar. Bu heyecan verici aktivite ile hem mektup yazmayı öğreneceğiz hem de öğrendiklerimizi tekrar etme fırsatı bulacağız.”
Piri Reis Eğitim Kurumları Müdürü Ömer Doğan, “Ben 21 yıllık eğitim hayatımda ülkemde idareci olduğum gibi yurt dışındaki okullarımızda da idarecilik yapma imkanı buldum. Yabancı bir ülkede sizin yabancı olma durumunuz dil bilmek ya da bilmemekle alakalıdır. Eğer siz o ülkede anadilini ya da en geçerli dilini biliyorsanız siz o ülkede asla yabancı değilsiniz. O ülkede size yabancı değildir. Fakat dil bilmiyorsak o zaman her şey bize yabancıdır. Dünyada bütün insanlık bir gün barış ve hoşgörü çatısı altında birleşecekse bu lisan sayesinde olacaktır” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.