İngiliz turist ölümden döndü

Bu haber 05 Eylül 2014 - 0:03 'de eklendi ve 538 kez görüntülendi.

ingilizturisttMuğla’nın Bodrum İlçesinde dalış yapmak için açıldığı tekneden düşerek yaralanan İngiliz turist için Bodrum Deniz Kurtarma ve Sahil Güvenlik 101 Bot ekipleri seferber oldu.

Haber Merkezi

Dalış yapmak için grupça bir dalış teknesi ile Karaada Dalış Bölgesine giden İngiliz Peter Anthony Fawcett bir anda dengesini kaybederek düştü. Tekne içinde düşen Fawcett yerinden kalkamadı. Dalış teknesi sahibi Bodrum Deniz Kurtarma Derneğin’den yardım istedi. Kısa sürede 112 Acil Sağlık ekibi ile birlikte olay yerine gelen Bodrum Deniz Kurtarma personeli yaralıya ilk müdahaleyi dalış teknesinde yaptı. Kazazedenin durumunu ve deniz şartlarını değerlendiren Bodrum Deniz Kurtarma ekibi dönüş yolunda kazazedenin zarar görmemesi için Sahil Güvenlik Komutanlığından yardım istedi.
Daha önce kalçasında platin bulunan ve düşmenin şiddetiyle kalçası tekrar kırılan 58 yaşındaki İngiliz Peter Anthony Fawcett sağlık ekiplerinin kontrolünde sedyeye sabitlendi.
Olay yerine gelen TCSG 101 Nolu Bot, Bodrum Deniz Kurtarma Botunda bulunan şahsı, özel sedye ile botta bulunan vinç yardımıyla ile kurtarma botundan aldı. Titiz bir çalışma yürüten ekipler Bodrum’a doğru yola çıktı.
Sahil Güvenlik 101 Nolu Bota alınan talihsiz İngiliz, Belediye Limanında bekleyen 112 Acil yardım ambulansı ile Özel bir hastaneye nakledildi. Hastanede yapılan ilk muayene sonrası kalçasında kırık tespit edilen Fawcett ameliyata alındı. Ameliyattan çıkan Peter Anthony Fawcett’in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.