İngiliz turist ağır yaralandı

Bu haber 22 Eylül 2014 - 0:24 'de eklendi ve 508 kez görüntülendi.

ingilizturistMuğla’nın Fethiye İlçesi’nde kızı ile birlikte yürüyüşe çıkan İngiliz turist, kayalıklardan düşerek ağır yaralandı.

Haber Merkezi

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde kızı ile birlikte yürüyüşe çıkan İngiliz turist, kayalıklardan düşerek ağır yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, tatil için ailesi ile birlikte Fethiye’ye gelen İngiliz Marc Northcote (43), Kayaköy ören yerini gezmeye gitti. Kayaköy’den kızı ile Soğuksu Koyu’na doğru yürüyen Northcote, Gizli Kumar mevkisinde dengesini kaybederek yaklaşık 6–7 metre yükseklikteki kayalıklarda düştü. Kızı Kayaköy’e giderek, restoranda bulunan annesinden yardım istedi. Restoran çalışanları itfaiye ve 112 Acil Servis ekiplerine durumu bildirerek, Northcote’nin düştüğü yere gitti. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, ilk müdahalesini yaptıkları İngiliz turistin kurtarılması için Ulusal Medikal Kurtarma ekiplerine (UMKE) haber verdi. İtfaiye ve sağlık ekiplerinin sedyeye aldığı Marc Northcote, UMKE ekiplerinin yardımıyla yaklaşık 800 metre uzaklıkta hazır bekleyen ambulansa taşındı. Fethiye Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan İngiliz turistin vücudunda kırıklar olduğu öğrenildi.
UMKE ekip sorumlusu Mustafa Eren, yürüyüşe çıkan turistin kayalıklardan düşerek yaralandığını ve itfaiye ile sağlık ekiplerinin müdahalesiyle bulunduğu yerden alındığını söyledi. UMKE olarak vakaya hareket ettiklerini kaydeden Eren, “Yaralı turist ilk müdahalesinin ardından yaklaşık 800 metre sedyeyle taşınarak ambulansa kadar getirildi. Hastanede tedavi altına alınan yaralının vücudunda kırıklar olduğunu biliyoruz” dedi.
Restoran işletmecisi Engin Selçuk ise, “Müşterimiz ailesiyle restorana gelip, bir süre havuz başında güneşlendi. Daha sonra kızı ile birlikte yürüyüşe çıktı. Bu sırada yüksekten düşerek yaralanmış, kızı gelip bizden yardım istedi. Bizde yardım götürerek kurtardık” diye konuştu.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
MÜŞTEBA KARAMANOĞLU 23 Eylül 2014 / 11:01

ĞEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ İLETİRİM NORTHCOTE ,Yİ KUTRTARAN UMKE KIPINE VE EKIP YÖNETİCİSİ MUSTAFA EREN BEY OLMAK ÜZERE TÜM EKIP ARKADAŞLARINI KUTLARIM , AMBULANS VE ACIL YARDIM EKIP LEIRNIDE TEŞEKKÜR EDERİM,
COĞRAFİ ŞARTLARIN EL VERMEDİĞİ BÖLGEDE 800 METRE ILERIDE URAN AMBULANSA SEDYE ILE ULAŞTIRAN TÜM KURTARMA EKIINE DUYARLI VATANDAŞLARA ÇVRE SAKINLERİNE TEŞEKKÜR EDERİM, MİSAFIPERVERLIĞIİZİN GÖSTERGESİ OLAN NORTHOCENIN KISA ZAMANDA İYİLEŞİP SAĞLIĞINA KAVUŞMASI İÇN TM İYİ DİLEKLERİMİ GÖNDERİYORUM ,