İngiliz tıp öğrencileri staj için Bodrum’u seçti

Bu haber 29 Ağustos 2015 - 1:05 'de eklendi ve 796 kez görüntülendi.

ingilizlerİngiltere’deki Southhampton Üniversitesi’nde dördüncü sınıf tıp öğrencisi olan 22 yaşındaki Stanislau Makaranka ve Maria Vittoria Capanna staj yapmak üzere Özel Bodrum Hastanesi’ni seçtiler.

Hafize Taşdelen

İngiltere’deki Southhampton Üniversitesi’nde dördüncü sınıf tıp öğrencisi olan 22 yaşındaki Stanislau Makaranka ve Maria Vittoria Capanna staj yapmak üzere Özel Bodrum Hastanesi’ni seçtiler.

Dünyanın istedikleri herhangi bir yerinde staj yapma imkanı verilen tıp öğrencileri değişik bir kültür tanımak, Bodrum’un dünyaca ünlü güzelliklerini görmek ve tecrübe kazanmak için Özel Bodrum Hastanesi’ni seçtiklerini söylediler.

Öğrencilerden Stanislau Makaranka, Özel Bodrum Hastanesi’nde edindikleri tecrübe sonucunda, İngiltere’deki sağlık sistemi ile kıyaslandığında burada uzman doktorlara ulaşmanın çok daha kolay olduğunu, İngiltere’de hastaların hem doktoru görmek hem de tetkik yaptırmak için çok uzun süre beklemek zorunda olduklarını ve maliyeti düşürmek için gerekli olan birçok testin yapılamadığını söyledi.

Buradaki sistem ve doktorlar daha çok hasta odaklı olduğuna dikkati çeken Makaranka, “Hemşireler tedavide İngiltere’de olduğundan daha etkin rol alıyorlar. Bu da doktorların hastalara daha fazla zaman ayırabilmesini sağlıyor. Bodrum’a gelmeden önce Türkiye’deki sağlık standartları hakkında bir bilgim yoktu ancak şimdi söyleyebilirim ki burada uluslararası standartlarda yüksek kalitede sağlık hizmeti veriliyor ve son teknoloji ürünü cihazlar kullanılıyor” dedi.

Maria Vittoria Capanna ise Özel Bodrum Hastanesi ve çalışanlarının kendilerine her konuda çok yardımcı olduklarını ve ülkelerine daha donanımlı bir şekilde ve güzel anılarla döneceklerini söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.