İngiliz acente temsilcileri Muğla’da

Bu haber 11 Ekim 2017 - 0:45 'de eklendi ve 434 kez görüntülendi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğünün organizasyonu ve YDA Dalaman Havalimanı işbirliği ile Muğla’ya gelen İngiliz acentelerin temsilcileri Marmaris, Akyaka ve Dalyan’ın tarihi ve doğal güzelliklerini kendi gözleri ile gördüler.

Haber Merkezi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğünün organizasyonu ve YDA Dalaman Havalimanı işbirliği ile Muğla’ya gelen İngiliz acentelerin temsilcileri Marmaris, Akyaka ve Dalyan’ın tarihi ve doğal güzelliklerini kendi gözleri ile gördüler.

YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç,  Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğünün Birleşik Karallık’ta yaptığı saha çalışmaları kapsamında, acentelerin sattığı ürünü tanıması için düzenlenen bilgilendirme turlarının ilkini İskoçya’dan, Glasgow, Aberdeen, Motherwell, Hamilton, Coatbridge ve Stirling’ den gelen 14 acente yetkilisi ile gerçekleştirdiklerini söyledi.

Güvenç, “Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğümüz organizasyonu ve Marmaris Belediyesi ile GETOB’un destekleri ile Marmaris’te ağırladığımız misafirlerimizin bir bölümü farklı turlar ile daha önce bölgemize gelmişler fakat bu kadar kapsamlı görme şansı bulamamışlar. İngiliz misafirlerimiz bölgemizin doğal güzelliklerini çok beğendiklerini ifade ettiler. Amacımız bölgemizin sahip olduğu doğal ve tarihi güzellikleri tüm dünyaya tanıtmak. Diğer bir ifadeyle yılmadan çok daha fazla çalışıp anlatmamız gerekiyor. Bölgemizi çok beğendiler ve özellikle güvenlikle ilgili akıllarında her hangi bir soru işaretinin gelmediğini ifade ettiler” dedi.

Tarihi ve doğal güzellikleri gördüler

Marmaris, Selimiye, Orhaniye, Akyaka, Dalyan’ın tarihi ve doğal güzelliklerini beğendiklerini anlatan Hillary Rose Clark, Glasgow’dan geldiğini belirterek, şunları söyledi:

“Bölgeyi tanıma amaçlı organize edilen tur ile geldim ve bölgeye hayran kaldım. Bölgede yaşayanlar çok cana yakın. Yemekleriniz harika. Güvenlik konusunda ise en ufak bir huzursuzluk yaşamadım. Majorca’ ya çok sık gidiyorum. Burada kendimi çok güvende hissettim ve en yakın zamanda tekrar geleceğim. Marmaris çok canlı ve enerjik. Marmaris’te çok güzel marinalar ve alışveriş için onlarca mağaza ve alışveriş merkezi var. Ülkemizde Muğla’nın tarihi ve doğal güzelliklerini ve gördüğümüz misafirperverliği anlatacağız” diye konuştu.

Newcastle’den geldiğini ifade eden Paul Christopher Ayre ise bölgeye hayran kaldığını ifade ederek şunları anlattı:

“Glasgow’ da yaşıyorum. Acenta olarak Türkiye’ ye çok fazla tatil satmıyorduk. Fakat buraya geldikten sonra bölgeyi her yönü ile tanıma fırsatı buldum. Dalyan Nehri ve Marmaris ve çevresi çok güzel. Dağlar muhteşem bir ambiyans yaratıyor. Bölge insanı çok iyi. İngiltere’ye döner dönmez bölgeyi müşterilerimize anlatmaya başlayacağım.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.