İlyas Karaöz son yolculuğuna uğurlandı

Bu haber 21 Haziran 2018 - 13:28 'de eklendi ve 748 kez görüntülendi.

Geçtiğimiz günlerde geçirdiği rahatsızlık sonucu 96 yaşında hayatını kaybeden Muğlalı eski senatör, Devlet ve Tarım eski Bakanı İlyas Karaöz son yolculuğuna uğurlandı.

Sultan Kocakulak

Geçtiğimiz günlerde geçirdiği rahatsızlık sonucu 96 yaşında hayatını kaybeden Muğlalı eski senatör, Devlet ve Tarım eski Bakanı İlyas Karaöz son yolculuğuna uğurlandı.

Menteşe İlçesi’nde bulunan Kurşunlu Camiin de düzenlenen cenaze törenine Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, Muğla il Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, MHĞ Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, İYİ Parti Muğla Milletvekili adayı Metin Ergun, CHP Muğla Milletvekili adayı Burak Erbay ile çaok sayıda vatandaş ve Karaöz ailesi katıldı.

Kurşunlu Camiinde kılınan öğle namazına müteakip cenaze namazının ardından İlyas karaöz, eski Şehir Mezarlığı’nda toğrağa verildi.

Devlet ve Tarım eski Bakanı İlyas Karaöz görev aldığı dönemde Yatağan’da Yem ve Süt Sanayi Fabrikalarının kurulması, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin kurulmasının temelini oluşturan Muğla İşletmecilik Yüksek Okulu’nun kuruluşu, ortaokullar, içme suları, yol ve köprü yapımları ile Muğla’ya hizmetleri ile adından söz ettirmişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Mehmet Keza KUNDAKÇI 21 Haziran 2018 / 16:15

başımız sağolsun,mekanı cennet olsun inşaallah,
inşaallah önümüzdeki dönemlerde Muğla’mızdan yeni bakanlarımız çıkması dileğiyle,