İlkokul öğrencilerine Ebru sanatı anlatıldı

Bu haber 13 Ocak 2015 - 2:38 'de eklendi ve 548 kez görüntülendi.

ebruuuuYavuz Merih Ulubay tarafından Madenler İlkokulu öğrencilerine Ebru Sanatının çeşitli teknikleri anlatıldıktan sonra uygulamalı çalışmalar yapıldı.

Haber Merkezi

Yavuz Merih Ulubay tarafından Madenler İlkokulu öğrencilerine Ebru Sanatının çeşitli teknikleri anlatıldıktan sonra uygulamalı çalışmalar yapıldı.

Yapılan çalışmalarda; ebru sanatının tarihçesi, ebru ustaları, ebru çeşitleri ve kullanılan malzemeler hakkında bilgiler verildikten sonra uygulamaya geçildi.

Okulda öğrenim gören 147 öğrenci gruplara ayrılarak her öğrenci ile bire bir çalışma yapıldı. Uygulama sırasında öğrencilerin merak ettikleri soruları da yanıtlayan Ulubay, öğrenci ve öğretmenlerin yoğun ilgisinden memnuniyet duyduğunu ve başka okullarda da bu tür çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Okul yönetimince, öğrencilerin yapmış olduğu çalışmaların daha sonra açılacak bir sergide sergileneceği öğrenildi.

Yavuz Merih Ulubay, 2003 yılından bu yana Muğla Belediyesi bünyesinde başlattığı Ebru Atölyesi çalışmalarını, Menteşe Belediyesi bünyesinde Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezinde devam ediyor.

Ulubay, tamamen gönüllülük esasına göre faaliyetini sürdüren “Ebru” dükkânındaki satışlardan elde edilen gelir ile Muğla ili ve ilçelerindeki okullarda ücretsiz olarak ebru sanatını tanıtıp, ebru sanatının geçmişini ve felsefesini anlatıyor.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.