İlk turist kafilesi Bodrum’a geldi

Bu haber 23 Mart 2015 - 23:58 'de eklendi ve 590 kez görüntülendi.

ilkturistkafilesiBodrum’a ilk turist kafilesi Royal Arena Otel’e gelip yerleşti.

Haber Merkezi

Turizmin gözbebeği olan Bodrum’a ilk turist kafilesi geldi. Turizm sezonunu açılmasına bir ay kalmasına rağmen ilk turist kafilesi Gümbet mahallesinde bulunan Royal Arena Otel’e giriş yaptı.
Yaklaşık 2 yüz kişilik yerli ve yabancı turist bölgede hareketliliği sağladı. Sıcak havalarında erken gelmesi ile birlikte yerli ve yabancı turistler erken rezervasyon ile geldikleri otelde sakin ve sesiz bir tatil yaptı. Erken gelen turizm sezonu ile otel işletmecilerinde yüzü güldü. 12 ay açık olan Royal Arena Otel ise kışın yerli yazın ise yerli yabancı birçok turisti otellerinde ağırlıyor.
Kısa bir açıklama yapan otel İşletmecisi Şerif Taşdemir ilk turist kafilesinin geldiğini belirterek “Bodrum’da 12 ay turizm için elimizden gelen tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Bu yıl ilk turist kafilesi erken geldi. Bu bizleri ve çevredeki esnafların yüzünü güldürdü. Eğer Bodrum’da 12 ay turizm olursa Bodrum’da kapalı dükkan kalmaz. 6 ay çalışıp, 6 ay oturmaz kimse herkes 12 ay boyunca para kazanır ve esnaf yaz kış iş yapar. Bunun için öncelikle kültür turizmi yapmamız gerekiyor. Biz otel olarak 12 ay boyunca otelimizi açık tutuyoruz. Bodrum’da yaz kış açık otellerden biride bizim otel. Kışın aktiviteler yaparak ilçeyi canlandırmaya çalışıyoruz” dedi.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.