İlk mezunlar kep attı

Bu haber 04 Haziran 2018 - 1:29 'de eklendi ve 680 kez görüntülendi.

Dört yıl önce eğitime başlayan Ula Hüseyin Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi 2017-2018 yılı öğretim yılı sonunda ilk mezunlarını verdi.

Metin Karakoç

Dört yıl önce eğitime başlayan Ula Hüseyin Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi 2017-2018 yılı öğretim yılı sonunda ilk mezunlarını verdi. Okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet töreni, Muğla Valisi Esengül Civelek, Ula Kaymakamı Ali Yılmaz, Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Ula Belediye Başkanı Ümit Karaaslan, Muğla Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Ula Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şinasi Çövüt, Ula İlçe Jandarma Komutanı üsteğmen Mesut Yılmaz, Muğla Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ayşe Serap Güney, Ermaş Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, Ermaş ailesi ve öğrenci velilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Törenin açılış konuşmasını yapan Ermaş Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ercan, 4 yıl önce çıkılan bu yolda öğrencilerimizi mezun etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Ercan; “Ula Hüseyin Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi bu sene ilk mezunlarını veriyor. Bu hepimiz için heyecan, gurur ve mutluluk verici ama aynı zamanda tarif etmekte zorlandığımız, adına kısaca veda dediğimiz durumun yarattığı o burukluk da var hepimizde. 4 koca yıl geçti ve şimdi ise buradayız. Dört yıl aldığınız eğitimden sonra şimdi hayatta atılmaya hazır ayakları yere basan gençlersiniz. Hepinizle gurur duyuyorum” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra törene katılan Muğla Valisi Esengül Civelek yaptığı konuşmada öğrencileri tebrik ederek bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi. Vali Esengül Civelek, “Sizlerin yetişmesinde büyük çaba harcayan, fedakârlık gösteren değerli öğretmen arkadaşlarımıza ve ailelerimize çok teşekkür ediyorum. Bugünden sonra geleceğinizi şekillendireceğiniz yeni bir sürece adım atacaksınız. Bu yükseköğrenim süreci olacak. Dilerim tüm hayalleriniz gerçek olur. Yolunuz açık, şansınız bol olsun” dedi.

Dereceye giren öğrencilere hediyeleri; Mustafa Ercan, Ula Kaymakamı Ali Yılmaz ve Muğla Valisi Esengül Civelek tarafından verildi. Okul birincisinin yaş kütüğüne ismini çakmasının ardından mezun olan öğrencilere diplomaları törene katılan protokol tarafından verildi. Diploma töreninden sonra öğrenciler yapılan mezuniyet töreninde kep atıp, mezuniyetlerinin coşkusunu yaşadılar.

Öğrencilerin hatıra fotoğrafı çektirmesinden sonra tören sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.