İlk kez Menteşe’ye geldiler

Bu haber 23 Nisan 2016 - 1:47 'de eklendi ve 779 kez görüntülendi.

gençlik hizmetleri (4)23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Uluslararası Gençlik Merkezi Lise Beyin takımı grubu Muğla ilçelerinde dağ köylerinde öğrenim gören ve daha önce şehir merkezine hiç gelmeyen 500 öğrenciyi ilçede bir araya getirdi.

İlkay Yıldız

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Uluslararası Gençlik Merkezi Lise Beyin takımı grubu Muğla ilçelerinde dağ köylerinde öğrenim gören 500 öğrenciyi Menteşe ilçesinde buluşturdu.  Sabah saatlerinde 11 ilçeden gelen 500 öğrenci kendileri için kurulan panayır alanında yüzlerini boyatıp, langırt oynayarak eğlenceli zaman geçirdiler. Çocuklar için hazırlanan eğlence, konser ve tiyatro gösterimi gün boyu sürdü.

Etkinlik kapsamında Menteşe İlçesi’ne bağlı dağ köylerinde yaşayan çocuklar ilçe merkezine ilk kez gelmenin heyecanını yaşadılar. Meraklı gözlerle etraflarını inceleyen öğrenciler, merak ettikleri soruların cevaplarını öğretmenlerinden aldılar.

Etkinlik hakkında bilgi veren Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, “Bugün 11 köy okulundan 500 öğrenciyi burada buluşturduk. Uluslararası Gençlik Merkezi’ne bağlı Lise Beyin Takımı gönüllülerimiz köy okullarında okuyan öğrencilerini getirerek 23 Nisan şenliğini yaşattı. Öğrencilerimiz bu şenlikte bütün spor ve sanat dalları ile buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.