İlk kafile Çin’den geldi

Bu haber 27 Mart 2015 - 1:43 'de eklendi ve 661 kez görüntülendi.

ilkkafileMuğla’nın Marmaris İlçesi’ne 2015’in ilk turist kafilesi deniz yoluyla Çin’den geldi.

Haber Merkezi

Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden Marmaris’e bu sezonun ilk turist kafilesi deniz yoluyla geldi. Sabah saatlerinde körfezden giriş yapan Costa Atlantica yolcu gemisi Marmaris Limanı’na demirledi. Çoğunluğu Çinli turistlerden oluşan 651 turist, gümrük işlemlerinin ardından otobüslerle şehir merkezine taşındı. 830 personeli bulunan Costa Atlantica’nın Çinli bir şirketin personeli için düzenlediği ve özel tur için Şangay Limanı’ndan yola çıktığı bildirildi.

Sabahın erken saatlerinde Marmaris Kapalıçarşı ve Yat Limanı’nı dolaşan turistler, ilçede ilgi odağı oldu. Geminin geleceğini 1 gün önceden öğrenen Kapalıçarşı esnafı ise iş yerlerini erken saatlerde açarak, turistleri beklemeye başladı. Kapalıçarşı’da alışveriş yapan turistler, bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Marmaris Liman İşletmesi Operasyon Müdürü Bora Bayazit, Costa Atlantica’nın 1 aylık tur için Şanghay Limanı’ndan ay başında hareket ettiğini söyledi. Bayazit, geminin sırasıyla Hong Kong, Puket, Colombo ve Salalah’a gittiğini, Marmaris’ten sonra da Yunanistan’ın Heraklion Limanı’na gideceğini kaydetti.

Akşam saatlerinde Marmaris Limanı’ndan ayrılması beklenen geminin yolculuğu, 31 Mart’ta İtalya’nın Catania Limanı’nda sona erecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.