İlk fidanı hüküm verdikleri mahkumlar dikti

Bu haber 24 Mart 2017 - 0:14 'de eklendi ve 373 kez görüntülendi.

Bodrum Cumhuriyet başsavcılığına tahsis edilen hatıra ormanına ilk fidanı hüküm giyen ve denetimli serbest kalan mahkumlar dikti. Hakimler, savcılar ve mahkumlar bir arada Ormancılık günü ve Orman haftası nedeniyle çam ağacı dikti.
Ormancılık Günü ve Orman Haftası nedeniyle, Yalıçiftlik Mahallesinde geçtiğimiz yıl binlerce ağacın yandığı ormanlık alan Bodrum Orman İşletme şefliğince Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ağaçlandırma sahası olarak tahsis edildi. Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığının ağaçlandırma sahası olan bölgeye ilk olarak denetimli serbestlik yasasıyla tahliye edilen hükümlüler fidan dikti. Hakimler, savcılar ve hükümlüler aynı bölgeye gelerek Cam ağacı dikti. Etkinliğe Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Barış Duman, savcılar, Hakimler, daire amirleri ve Denetimli serbest bırakılan mahkumlar katıldı. Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Dr. Barış Duman ve denetimli serbest bırakılan mahkumlar beraber çam fidanı toprakla buluşturdu.
Yaklaşık bin çam fidanının dikildiği etkinlik sonrasında kısa bir açıklama yapan Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Dr Barış Duman Ormanların önemine değinerek, “Orman haftası münasebetiyle, Cumhuriyet Başsavcılığımız bünyesinde ki Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzün organizesinde, Yalıçiftlik bölgesindeki yanmış orman alanında Adliyede görevli Hakim ve Savcılarımız, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personeli ve hükümlülerle birlikte ağaçlandırma çalışmasına fidan dikerek katkı sunmak istedik. Bodrum Kaymakamımız Sn. Bekir Yılmaz ‘a, Hakim ve Savcı meslektaşlarıma, Koruma Kurulu Üyeleri Daire Amiri ve STK temsilcileriyle, Kolluk amirlerine katılımlarından ötürü; etkinliği programlayan İnfazdan sorumlu Savcımız Ercan Türkol ve Denetimli Serbestlik Müdürümüz Ruşen Doğan ‘a, Orman işletme şefimiz Mutlu Mercan’a emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum. 557 km kare yüzölçümüne sahip Bodrum ilçemizin esasında yüzde 61’lik arazisi orman alanıdır. Ancak son yıllarda çıkan orman yangınları nedeniyle orman örtüsünde kimi alanlarda maalesef azalma yaşanmıştır. Milli servetimiz olan ormanları korumak her vatandaşın görevidir. Bizlerde bu bilinçle hareket ettiğimizi göstermek adına bugünkü etkinliği planladık. Unutulmamalıdır ki ormanlar geleceğe bırakılacak en önemli mirastır.” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.