İlk Başvuru Gökbel’den

Bu haber 17 Temmuz 2013 - 22:53 'de eklendi ve 1.082 kez görüntülendi.

ilkadaymusagokbel13216354654132CHP’de Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adaylığı için adaylık dilekçesini ilk veren isim Musa Gökbel oldu. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Musa Gökbel, “Pazartesi günü evraklarımı tamamladım ama seçim ofisime gelen diğer sorumlulukları ile ilgili uzak noktalarda görev yaptığı için hiyerarşik amirimiz olan il başkanımıza bizzat vermek için dünden de bugüne erteledim. Şükür tüm bunlara rağmen yine ilk oldum” dedi.
Hasan Telli
CHP’de Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı için adaylık dilekçesini veren ilk isim Musa Gökbel oldu. Musa Gökbel adaylık dilekçesini veren ilk isim olmak istiyordum oldum şükürler olsun dedi.
CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, aday adaylarının Bekçilerden Knidos’a Göktepe’den Gümüşlüğe kadar herkesi dolaşacaklarını, hem adaları göreceklerini hem de oradaki üyeleri görüp tanıyacaklarını ve bunun da partinin bir güzelliği olduğunu vurguladı. Öztürk, “ Bizim il yönetimi olarak felsefemiz Demokrasiyi parti içinde çalıştırmaktı. Bugüne kadarki de uğraşılarımız yerel merkez nezdimizde bu oldu. Alınan karara gerçekten çok saygılıyız. Musa abi yılların tecrübesi, o bilgisiyle donanımıyla, bir tek üyelerimizi değil, Muğla’yı harmanlayacağını düşünüyorum. Elbette ki hedeflerimiz içinde büyük şehir’i almak ve arkasından gelecek olan genel seçimlerde partimizi tüm ilklere taşımak vardır. Hedefimiz 300 Bin. Muğla’da 300 Bin ki aday adaylarımızın çalışmaları ile onların performansları ile örgütlerimizin aday adaylarına verecekleri destek ile bu rakam artabilir. Ben abime başarı diliyorum. Bizim telefonlarımız 24 saat açıktır. Çünkü abi diyorum gerçekten ben 84 yılında siyasete girdim. İlk beraberdik. İlçe başkanlığını beraberce yaptık. Milletvekili adaylığında daha sonraki dönemlerde de beraberde yarıştık. Abimin tecrübesine güveniyorum. Başarılar diliyorum. Kendisini kutluyorum” dedi.
“ÖNEMSEDİĞİMİZ ÖRGÜTLÜLÜKTÜR”
Konuşmasında ilk olmayı ve iddialı olmayı her zaman sevdiğini kaydeden Musa Gökbel, “Ben bir şeyleri ifade ederken hep üst hedef koyuyorum. Ben Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Buna ben inanmazsam kimseyi inandıramam. Sizde inanın. Bugün burada, tabi ki aday adayıyım. Bunu ben yapmayacağım, biz yapacağız. Bugün resmi müracaatı ilk yapan olmak için çaba gösterdim. Bugünkü varlığımızda birey olarak hiç birşeyiz. Musa olarak hiçbir şeyiz. Biz bir arada örgüt olarak çoğuluz. Önemsediğimiz örgütlülüktür. Örgütlülüğün ortak eylemi, ortak aklı, ortak tavrı, bu eser her koşulda örgütlülüğün sonucu olacaktır. Hiç kimse bu seçimi ya da önseçimi ya da eğilim yoklamasını ya da sonraki genel seçimi Musa Gökbel kazandı diye düşünmesin. Bu sonuç örgütlülüğün sonucu olacaktır” dedi.
“MUĞLA DEMOKRASİ LABORATUVARIDIR”
Muğla’nın demokrasinin laboratuarı olduğunun altını çizen Gökbel, “İl Başkanımız geçen seçime göre bir hedef koydu, 300 Bin. Ben yine hep sıyrık hedefler koyacağım ya. Hayır, bu seçimde bizim hedefimiz 320 Bin. 320 Bin alt hedeftir. Üstüne çıkarız çıkamayız. Muğla Türkiye’nin Demokrasi laboratuarıdır. Bu laboratuarı oluşturan, her birinizin payı sonsuzdur. Hep söylediğim gibi bu yasa bir tuzak yasadır. Bu yasa el bebek gül bebek baş tacı edilecek bir yasa değildir. Ama biz bir siyasi gelenekten geliyoruz. Biz acıyı bal etme geleneğinden gelen siyasi hareketiz. Onun için bu tuzak yasadaki acıları bal eyleyeceğiz. Bu yasadaki cezaları ödüle çevireceğiz. Buna inanıyoruz. Bu birikime sahibiz. Bu iddiaya sahibiz. Muğla’da bu seçimdeki hedef bir yere benzemek değildir. Türkiye’de ki her benzerini aşmaktır. Bugüne kadar yaşanılan siyasi kaoslara imkân vermemek üzere kalıcı altyapılar hazırlamaktır. Adaylığımın bu şekilde il Başkanlığına sunmam örgütsel hiyerarşiye verdiğim önemin göstergesidir. Onun için sizlerle burada birlikteyiz. Burada bir katılım çokluğu için uğraşmadık. Sadece mesajlarımızın kitleye ulaşabilmesi için davet ettiğimiz gazeteci arkadaşlarımız oldu, sizlere de mesajlarımızı ulaştırmaktan dolayı verdiğiniz gayretleriniz için teşekkür ederim. İyi ki varsınız” dedi.
Konuşmaların ardından Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı Musa Gökbel Adaylık başvuru dilekçesini İl Başkanı Mustafa Öztürk’e teslim etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.