İlim Yayma Cemiyet Konuğu Dr. Adnan Tekşen

Bu haber 10 Aralık 2015 - 0:29 'de eklendi ve 749 kez görüntülendi.

ilim yayma (2)Muğla İlim Yayma Cemiyeti ilin kanaat önderlerini konuk etmeye devam ediyor. İlim yayma Cemiyeti’nin bu haftaki toplantısında Dr. Adnan Tekşen’i konuk etti.
Verda Kartal
Muğla İlim Yayma Cemiyeti ilin kanaat önderlerini konuk etmeye devam ediyor. Cemiyetin bu haftaki toplantısına Dr. Adnan Tekşen konuk oldu.
Toplantıya Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan ve cemiyet üyeleri katıldı. Toplantının açılışında konuşan Muğla İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Ayhan Balcı, “Ben kısacık Adnan Hocamdan bahsedeceğim, Doktor Adnan Tekşen hocamız 1955 Kahramanmaraş Pazarcık doğumlu. Hocam özellikle edebiyat ve sosyoloji alanında bir sürü makalesi var. Yazı dünyasında ki yazıları çıkarmıştır. Yayın hayatında kendi çıkardığı dergilerde yazıları, makaleleri yayınlandı. Hocamız bize bugün Bilimsel Anlayışlar Açısından Doğu-Batı Etkileşimi konusunda bize bilgi verecektir” dedi.
Dr. Adnan Tekşen, ‘‘Bilim Anlayışları Açısından Doğu Batı Etkileşimi’’ adlı konferansta, doğu ile batı medeniyeti, bilim anlayışları ve İslamiyet’ten sonraki bilimsel gelişmeleri değerlendirdi. Toplumsal Yapı-Edebi Yapı İlişkileri Bağlamında Türk Edebiyatı’’ adlı sunumunda ise Tekşen, toplum ve edebi yapı ilişkileri ile Türk Edebiyatında sanat, eğitim ve toplumsal ilişkilere değindi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.