İlçe teşkilatı istifa etti

Bu haber 19 Ağustos 2015 - 22:28 'de eklendi ve 593 kez görüntülendi.

ilceteşCHP Datça İlçe Teşkilatı’nda yaptığı delege seçimleri sonucu çoğunluğu kaybeden mevcut yönetim görevi bıraktı.

 

CHP Datça İlçe Teşkilatı’nın İskele Mahallesi Delege Seçimleri, İkizler Kahvehanesi’nde yapıldı. Seçimde ilçe yönetiminin karşısına, CHP’li Belediye Başkanı Gürsel Uçar’ın da destek verdiği Birlik ve Dayanışma grubu ikinci liste çıkardı. 890 üyeden, 605’ünün oy kullandığı seçimlerde, ilçe yönetiminin destek verdiği mavi liste 261 oyda kalırken, Birlik ve Dayanışma Grubu’nun beyaz listesi 342 oyla seçimin galibi olarak, İskele Mahallesi’ndeki 38 ilçe delegeliğini kazandı. İki oy geçersiz sayıldı. Belirlenen takvime göre, İskele Mahallesi’nin ardından, Datça’daki diğer 11 mahallede, toplam 78 ilçe delegesi için seçim yapılacak. CHP Datça ilçe Başkanı Önel Akdeniz ve yönetim kurulu üyeleri, İskele Mahallesi’ndeki seçimlerin ardından bugün görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı.
İstifa eden CHP İlçe Başkanı Önel Akdeniz, “Hazırlamış olduğumuz listenin delegeler tarafından desteklenmemesi nedeniyle bunu mevcut yönetime güvensizlik olarak kabul ettik ve yönetim olarak topluca istifa kararı aldık. Demokrasilerde yapılması gereken budur istifamızı bugün saat 03.00 itibariyle CHP Muğla İl Başkanlığına gönderdik. İl başkanı muhtemelen yarın istifamızın kabulünün ardından bir başkan dört yönetim kurulu üyesi atayacak bu başkan ve yönetim partiyi seçime götürecek” dedi.
CHP Muğla İl Başkanlığı’na gönderilen istifa dilekçesinde şu görüşlere yer verildi:

“İskele Mahallesi Delege seçimleri sonuçlarının bizlere verdiği mesaj ve ilçemizde uzun süredir devam etmekte olan örgüt-belediye çekişmesinin üyelerimizi ve örgütümüzü daha fazla yıpratmaması için; siyasetin önünü açmak ve siyasi barış adına İlçe Başkanı ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri olarak, yönetim görevlerimizden istifa ediyoruz.” (İHA)

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.