İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden ziyaret

Bu haber 09 Nisan 2019 - 0:47 'de eklendi ve 255 kez görüntülendi.

Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Kuruluş Yılı münasebetiyle Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız İlçe Emniyet Müdürlüğü personelini makamında kabul etti.

Muhittin Direk

Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Kuruluş Yılı münasebetiyle Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız İlçe Emniyet Müdürlüğü personelini makamında kabul etti.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 10 Nisan Polis Günü olarak kutlanmakta. Kutlamalar çerçevesinde ülke genelinde olduğu gibi Muğla’da da il genelinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Etkinlikler çerçevesinde Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz ve beraberindeki heyet Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız makamında kabul etti. Kaymakam Yıldız’a İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından çiçek takdim edilerek, polis günü münasebetiyle düzenlenecek olan etkinlikler hakkında bilgiler verildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Yıldız, polislerin bu anlamlı günlerini kutladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin temel kurumlarından birisi olan Emniyet Teşkilatının, vatandaşların can ve mal güvenliğinin en önemli teminatı olduğunu belirten Kaymakam Yıldız şunları söyledi:

174 yıllık köklü bir geçmişe ve geleneğe sahip Emniyet Teşkilatımız, emniyet ve asayişin sağlanması, kamu düzeninin temini, insan hak ve özgürlüklerinin korunması ile ilgili görev ve sorumluluklarını, toplumun desteğini de almak suretiyle çağdaş bir anlayışla yerine getirmektedir. Bu anlayış doğrultusunda, emniyet mensuplarımızın üstlendikleri bu kutsal görevi, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve milletimizin geleceği için en başarılı bir şekilde yerine getirmeye devam edeceklerine olan inancımız tamdır. Bu vesileyle ben de, Menteşe İlçemizde görev yapmakta olan polislerimiz başta olmak üzere ülkemiz genelinde görev yapan tüm polislerimizin 174 . kuruluş yıldönümlerini yürekten kutluyorum. Ayrıca ülkemiz huzurunun bozulmaması için mesai kavramı gözetmeksizin özverili bir şekilde çalışan polislerimize teşekkür ediyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.