İlave kanalizasyon proje çalışmaları devam ediyor « Hamle Gazetesi

İlave kanalizasyon proje çalışmaları devam ediyor

Bu haber 23 Mayıs 2018 - 2:36 'de eklendi ve 471 kez görüntülendi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü, Ula İlçesi’nin Gökova Mahallesi’nde kanalizasyon altyapısı bulunmayan mevkide kanalizasyon hattı, terfi hattı, 1 adet paket terfi istasyonu ve 18 adet kanalizasyon bacası yapım çalışmalarına devam ediyor.

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, kanalizasyon altyapısı bulunmayan mahallelerin sıkıntılarını çözmeye devam ediyor. Son olarak MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından, Ula ilçesi Gökova Mahallesi ilave kanalizasyon projesi yapım işi çalışmalarına başlandı. Ayrıca bölgede kanalizasyon hattının yanında, terfi hattı, 1 adet paket terfi istasyonu ve 18 adet kanalizasyon bacası yapım çalışmaları sürüyor.

Kanalizasyon çalışmalarının yüklenici firma tarafından birçok iş makinası ve personelle birlikte yoğun bir şekilde devam ettiğini vurgulayan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, şu ana kadar terfi hattı yapım çalışmalarının tamamlandığını, kanalizasyon hattı, paket terfi istasyonu ve kanalizasyon bacası çalışmalarının yapımının devam ettiğini belirtti.

Gökova Mahallesi ilave kanalizasyon projesi ihale bedelinin yaklaşık 1 Milyon TL’yi bulduğunu ifade eden Ülgen, “Ula ilçesi Gökova Mahallesi ilave kanalizasyon projesinde 10 Ocak 2018 tarihinde yüklenici firma ile sözleşme imzalandı ve işin yer teslimi 19 Ocak tarihinde yapıldı. Yüklenici firma tarafından birçok iş makinesi ve personelle birlikte yoğun bir şekilde devam eden çalışmaların Ağustos ayı içerisinde bitirilmesi planlanıyor” dedi.

Özellikle Gökova Mahallesi’nde yaz sezonunda nüfusun arttığını vurgulayan Ülgen, “Kanalizasyon projesi tamamlandıktan sonra Gökova villaları için eskiden beri kullanılan fosseptik çukuru iptal olup yeni hatta bağlanarak kanalizasyon sorunu çözülecektir. Amacımız çevrenin kötü kokulardan arındırılması ve vatandaşlarımıza daha temiz bir çevre yaratmak. Bu nedenle projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Kapsamlı ve titiz bir şekilde yaptığımız çalışmalar sonucunda her mahallenin ve sokağın alt yapı ihtiyaçlarını tespit edip, eksikliklerini gideriyoruz. Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunmak için yapılan alt yapı çalışmalarımız il genelinde farklı yoğunluklarla devam edecek” diyerek sözlerini tamamladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.