İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı yapıldı

Bu haber 27 Nisan 2019 - 0:43 'de eklendi ve 613 kez görüntülendi.

2019 yılının ikinci İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Muğla Valisi Esengül Civelek Başkanlığında yapıldı.

Haber Merkezi

2019 yılının ikinci İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Muğla Valisi Esengül Civelek Başkanlığında yapıldı.

Valilik 75. Yıl Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, Vali Esengül Civelek, Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, İŞKUR Bilgi İşlem Daire Başkanı Fahrettin Kaya, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İlyas Sarıyerli, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, kurul üyesi kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Muğla’daki istihdamın geliştirilmesi hususunda alınacak kararlar, yapılacak uygulamalar konusunda İl İstihdam Kurulu olarak değerlendirmeler yapmak üzere toplantı yapıldığını ifade eden Vali Civelek, başarılı ve verimli bir toplantı olması temennisinde bulundu.

İŞKUR olarak gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgiler veren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İlyas Sarıyerli, 2019 yılında İşkur personeli tarafından bin 813 işveren ziyareti, 20 bin 497 vatandaş için iş arama görüşmesi ve toplam 2 bin 68 kişiye iş arama becerileri eğitimi verildiğini belirtti.1 Ocak tarihinden itibaren 7 bin 182 kişinin özel sektörde işe yerleştirildiğini aktaran Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Sarıyerli, 2019 yılı İş Başı Eğitim Programı kapsamında 3 bin 153 kişinin kalıcı istihdam edildiğini ifade etti. Mesleki Eğitim Kursları, Girişimcilik Eğitim Programları hakkında bilgilerin verildiği toplantıda; 3 bin 153 kişinin İşbaşı Eğitim Programı, 548 kişinin Mesleki Eğitim Kursları ve 266 kişinin de Girişimcilik Eğitiminden faydalandığı ifade edildi.İşbaşı Eğitim Programı ve İşe İlk Adım Projesinin ayrıntılarının da anlatıldığı toplantı karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.