İl İnsan Hakları Kurulu’ndan ziyaret

Bu haber 14 Aralık 2015 - 23:38 'de eklendi ve 661 kez görüntülendi.

magazin (1)Muğla İl İnsan Hakları Kurulu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü ziyaret etti.

Haber Merkezi

Muğla İl İnsan Hakları Kurulu Başkanı ve Muğla Vali Yardımcısı Mevlüt Kurban ve kurul üyeleri Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü ziyaret etti. Ziyarette konuşan İl İnsan Hakları Kurulu Başkanı Mevlüt Kurban, Muğla İl İnsan Hakları Kurulu’nun çalışkan bir ekipten oluştuğunu ve her siyasi partiden, kurumdan temsilcilerinin olduğunu söyledi. İnsan hakları ihlallerinin çağdaş ve demokratik ülkelerde çok az olduğunu hatırlatan Mevlüt Çoban, Muğla İl İnsan Hakları kurulun amacının da insan hakları ihlallerini en aza indirilmesini sağlamak olduğunu belirtti.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, çağdaş, demokratik, özgürlüklere, adalete önem veren, ekonomik olarak güçlü toplumların insan hakları konusunda daha duyarlı olduğunu söyledi ve Muğla İl İnsan Hakları Kurulu’na ziyaretleri için teşekkür etti.

Gürün; “ İnsan Hakları konusunda ülkemizde bazı sıkıntılar yaşanıyor. Ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün cümlelerindeki gibi muhasır medeniyetler seviyesine çıkarabilmek, fikri, vicdanı, irfanı hür nesiller yetiştirebilmek için hukuka, adalete, özgürlüklere önem vermeli, ekonomik olarak kalkındırmalıyız. Ekonomik olarak kalkınan, özgürlüklere hukuka önem veren, sevgi ve barışın hüküm sürdüğü toplumlarda insan hakları ihlalleri de en aza inecek, yaşanmayacaktır. Muğla demokrasi ve özgürlüklerin tam anlamıyla yaşandığı, insan yapısıyla da çok şanslı bir il. Yerel ve genel seçimler Muğla’da bütün adayların birbirlerine saygı gösterdiği seviyeli bir yarışla geçti. Muğlamızın bu demokratik ortamına katkınız, insan hakları ihlalleri konusundaki çalışmalarınız için teşekkür ediyorum.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.