İl Başkanından araç tepkisi

Bu haber 31 Mart 2015 - 0:54 'de eklendi ve 1.057 kez görüntülendi.

kureciiiMuğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün fiyatı yaklaşık 300 Bin Euro olan makam aracı ile ilgili olarak Ak Parti Muğla İl Başkanı ihsan Küreci bir açıklama yaptı.

Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün fiyatı yaklaşık 300 Bin Euro olan makam aracı ile ilgili olarak Ak Parti Muğla İl Başkanı ihsan Küreci bir açıklama yaptı.

Makam aracı banka promosyonu ile alındı açıklamaların ardından AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci yayınladığı yazılı açıklama ile tepkisini dile getirdi. Küreci, “Madem 1 milyon liralık promosyonunuz vardı, neden bunu personeliniz ve ihtiyaç sahibi aileler için kullanmadınız. Sosyal demokrat başkan konforundan taviz vermiyor” dedi.

En borçlu 4. belediye olan Muğla Büyükşehir Belediyesinin banka promosyonlarını neden borçları yada ihtiyaç sahibi vatandaşlar için kullanılmadığını soran AK Parti İl Başkanı Küreci, “Türkiye’nin en büyük Borçlu 4 kurumundan biri olacaksın, aldığın aracın bankanın promosyonu olduğunu söyleyeceksin, birde Denizli büyükşehirde aynı Yöntem ile araç almıştır diyeceksin. Öncelikle Denizli belediyesi Türkiye’de en az borcu olan Belediyedir ve personeli ile ihtiyaç sahiplerine ekstra destek verebilmektedir. İkincisi madem bankadan bir milyonluk promosyonunuz var, bunu önce personelinimiz sonra ihtiyaç sahibi ailelere bir fon için niçin kullanmayı düşünmediniz. Veya Bahsettiğiniz Bütçe yetersizliği konusunda niçin kullanmadınız. Bir milyon değerindeki bir promosyon ile inanın Muğla’mız için ve vatandaşlarımız için, belediye personellerimiz için yapılabilecek bir şeyler bulunurdu. Ama demek ki Muğla Büyükşehir belediyesinin en elzem ihtiyacı makam aracıymış. Elbet bir gün Muğlalı kardeşlerimizin size eyvallahı olmadığını göreceksiniz. Bizim derdimiz sevdamız Muğla. Genel siyaseti Ankara’dakiler gayet güzel yapıyor. Muğla’mız ne olacak biz onun derdindeyiz” dedi.

Banka promosyonları konusunda da ilgili kanun maddesini hatırlatan Başkan Küreci, “237 sayılı kanunda kamu kurum ve kuruluşlarının hangi koşullarda araç kullanacakları açıktır. Bankanın tahsis ettiği makam aracıda bu kapsamdadır. İlgili kanun maddesi şöyle, ‘Madde 17 – Çeşitli yardım yolları ile gelen her türlü taşıtlar tahsis olundukları hizmetlerde bu kanun hükümlerine göre kullanılır. (Ek fıkra: 29/6/2012-6338/2 md.) Vakıf, dernek, sandık, banka, birlik, firma, şahıs ve benzeri kuruluş veya kişilere ait olup bu Kanun kapsamında bulunan kurumlar ile özel kanunla kurulmuş diğer kamu kurum, kurul, üst kurul ve kuruluşlarınca kullanılan taşıtların giderleri için (güvenlik hizmetlerinde kullanılan taşıtlar hariç) kurum bütçelerinden hiçbir şekilde ödeme yapılamaz’ kanun maddesi açık bu makam aracı için ödenen her bir damla mazot parası yasal değildir. Sosyal demokrat geçinen ama kendi konforundan taviz vermeyen yöneticiler halkın parasını çarçur edemez. Muğla Büyükşehir Belediyesi açıkla kanuna karşı gelmekte ve suç işlemektedir” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
Müşteba KARAMANOĞLU 31 Mart 2015 / 02:00

LÜKS OTOMOBİLLER ..
KDV , ALIMS ATIM VERGİSİ , KARA TAŞIT VERGİSİ , GÜMRÜK İTHAL VERGİSİ MOTOR HACMİ BÜYÜK VE TONAJLI OTOMOBİLLER İÇİN ÇOK YÜKSEKTİR.
OTOMOBİL HİÇ PARA ÖDENMESE DAHİ BU GİDERLERE KDV ,KASKO , SİGORTA , SERVİS BAKIM ,ZORUNLU SİGORTA, AKARYAKIT GİDERLERİ ,EKLEDİĞİMİZ DE İNANILMAZ RAKAMLARA ULAŞIR..
BİR BANKA OLARAK DÜŞÜNELİM 1 MİLYON TL . VERDİĞİ ZAMAN HAKSIZ KAZANÇ İÇİN SİZDEN NEREDEYSE 20. MİLYON LUK BİR AVANTAJ SAĞLAR. BUDA HAKSIZ REKABET VE ÖRTÜLÜ KAZANÇ SAĞLAR …
BELKIDE MUĞLA BÜYÜKŞEHİRE KAKALANAN OTOBÜSLER ALINMASI İÇİN SATICI FİRMALAR KOLTUK ÇIKMIŞTIR….
460.000 TL .ADEDİ OLAN OTOBÜSLE RADEDİ KAÇ TANE BİLMİYORUM KIMINE GÖRE 30.. KIMINE GÖRE 70 ADET ALINMIŞ KESİN RAKAMI BİLMİYORUM BİLDİĞİM ELEKTRİKLİ OLAN AYNI YOLCU KAPASİTELİ OTOBÜSLERİN ADEDİ 260.000 TL .OLDUĞU. ELEKTRIKLI OLSA İDİ AKARYAKIT HARCAM OLMAYACAKTI ,ÇEVRE KİRLİLİĞİ OLMAYACAKTI VEDE MAZOTLU CİNLERİNE GÖRE DAHA UCUZ . YARI FİYATINA .
TRAMVAY ,TROLLEYBUS ,METROBÜS, KÖRÜKLÜ OTOBÜS , HAFIF RAYLI SİSTEM HİÇ DÜŞÜNÜLMÜYOR..
YÜKDEK ÜÇRET ÖDEYEN KÖTEKLİ MENTEŞE YOLCUSU AYAKTA SEYEHAT ETMEYE ZORUNLU KILINIYOR..
CUMHURİYETCİLIK DEVLETCİLİK , MİLLİYETCİLİK ,HALKCILIK , ULUSCULUK ,LAİKLİK ANLAYIŞLARI BUMUDUR..
BEN BİLRİRM BEN YAPTIM .. MUĞLADA HİÇMİ YÜREKLİ İNSAN YOK HİÇMİ HESAP SORMAK İSTEMEZ..
DEMOKLESİN KILICI GİBİ KİM GELİRSE ÖNÜME BİÇERİM BÖYLE KABA SABALIK OLMAZ HEMDE BİR HEKİME YAKIŞMAZ ..ADİL VE ILIMLI OLMALI HERKES BU MEMLEKETİN EVLADIDIR .
ŞHERİF THYTES (ŞERİF TAYTIS..) SEMBOLLERİ ARTIK KALMADI .TEK ÜZÜNTÜM MUĞLADA DUR DİYECEK BİR BABAYİĞİT ÇIKMIYOR HERKES KORKUDAN SİNMİŞ OLMAZ BÖYLE ŞEY SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI STK .LAR NEREDESİNİZ MUHTARLARIMIZ NEREDESİNİZ PLATFORMLAR MESLEK ODALARI FEDERASYONLAR DERNEKLER , KONFERERASYONLAR NEREDESİNİZ, BASINIMIZIN GÜZİDE TEMSİLCİLERİ.BU MUĞLA BİZİM HEPİMİZİN KISITLAMALARLA SİNDİRMELERE DİK DURALIM … OLDU BİTTİLERLE BEN YAPTIM OLDULARLA YEREL YÖNETİMLER OLMAMALI ..

İİBF / KKTC 31 Mart 2015 / 03:21

Doğru söze ne hacet…Gayet doğru ve mantıklı bir bakış açısı ve açıklama. Burada amaç, gaye, hedef, “Muğla halkına en iyi hizmet” olmalı ve bu doğrultu da hizmet yapılmalı. Ulaşım daire başkanlığına 15.000.000 TL kredi yolu ile otobüs alınırken 1.000.000 TL civarı bir “HİBE” edilen parayı egoyu tatmin etmek amaçlı lüks bir makam aracına yatırmak ne kadar mantıklı??? 30 Mart seçimleri öncesi Muğla Büyükşehir Belediyesi büyük bir borç yükü altına girecek diye neredeyse her kanalda ve gazete de haber oldu. Ancak gördüğümüz kadarıyla 1 milyon civarı (fazlasını azını belediye yetkilileri biliyordur) hibe olunan bir paradan bahsediliyor. Bu para niçin borç azaltmak yada bir proje için kullanılmıyor??? Eskisi kadar göremiyoruz artık Osman Gürün’ü sokaklarda ama görenler kendisine Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı, yeni uçağı ve yeni makam aracını sorduklarında, sayın başkan cevap vermeden önce karşısına ayna koymalarını rica ediyorum. Çünkü yapacağı iyi yada kötü eleştirilerin hepsini kendisi de hak ediyor bu durumda. 2019 yerel seçimlerinde ben artık “Osman Gürün” ismini oy pusulasında görmek istemiyorum!!!…