İl Başkanı Öztürk, seçim sonuçlarını değerlendirdi

Bu haber 10 Nisan 2014 - 20:08 'de eklendi ve 882 kez görüntülendi.

ilbaskaniozturk651651651AK Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk, “Seçim sonuçları ne olursa olsun iktidar partisi olarak Muğla’ya hizmete devam edeceğiz” dedi.

Haber Merkezi

AK Parti Muğla İl Başkanı Öztürk, Marmaris ilçe binasında düzenlenen toplantıda 30 Mart yerel seçimlerini değerlendirdi. Toplantıya, AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Hasan Engin, AK Parti’den belediye başkan adayı olan İngiltere’nin Marmaris Fahri Konsolosu Doğan Tugay ve partililer katıldı.

İl Başkanı Nihat Öztürk, Köyceğiz ve Dalaman’da seçim sonuçlarına yapılan itirazla ilgili açıklamalarda bulundu. Öztürk, “Bilindiği üzere Muğla’da henüz seçimler sonuçlanmadı. Köyceğiz, Dalaman ve Yatağan’daki seçim sonuçlarına itirazımız oldu. 30 Mart gecesi sandık sayımlarında, Köyceğiz’de 4 oy Dalaman’da da 1 oy gerideydik. Yatağan İlçemizde ise başka bir durum söz konusuydu. Kamuoyu Yalova ve Ankara’daki seçim sonuçlarına odaklanmışken biz Yatağan’da tam bir meydan savaşına maruz kaldık. 1200 kişi ilçe seçim kuruluna resmen tacizde bulundu. Arkadaşlarımızın can güvenliği tehlikeye düştü. Köyceğiz’de 19 Dalaman’da ise 10 sandığa itiraz ederek geçersiz oyların sayılmasını istedik. Çünkü bizim müşahitlerimiz, AK Parti amblemine basılmak üzere, AK Partiye verilen oyların geçersiz olduğunu söylediler. Ertesi günü Köyceğiz’de yapılan sayımda 17 oyla öne geçtik. Dalaman’da ki itirazımız ise kısmen kabul gördü. 4 sandık açıldı ve 4 sandıkta 12 oy farkı 2’ye kadar düştü. Bu yüzden bu ilçemizde sandıkların açıldığı zaman Dalaman’ın kazanacağına adım gibi eminim” dedi.

AK Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk, 30 Mart yerel seçim değerlendirmesinde Marmaris’te AK Parti’nin 2002 yılından bu yana yükselişte olduğunu savundu. Öztürk, “Seçimlerde Marmaris Belediye Başkanı seçilen arkadaşımıza başarılar diliyorum. Seçim bitmiştir, sonuç bellidir buna hiç bir itirazım yok. Partimiz bu zaman kadar sandıklara inanmış ve sözünü sandıkta söylemiştir. Bundan sonrada iktidar partisi olarak Muğla’ya hizmetin en iyisi için çalışmaya devam edeceğiz ancak herkeste şunu bilsin, AK Partilinin hakkını da sonuna kadar savunacağız. Muğla’da Büyükşehir belediyesinin CHP’li olduğunu bize hatırlama gereği duyanlara da, AK Partinin bu ülkede iktidar partisi olduğunu bilmelerini istiyoruz. Muğla’da Ak partinin kazandığı ilçelere, Büyükşehir Belediyesi hizmet götürmezse biz gerekeni yaparak bu belediyelerimize hizmeti söke söke alırız. Biz bunu yaparken kavga etmeden demokratik bir çerçevede yapacağız. Marmaris’te oy rakamlarımıza bakacak olursak Marmaris kimsenin kalesi falan değil. Biz Marmaris’te başarılı olduğumuza inanıyoruz. Seçim akşamı CHP’li belediye başkanına yapılan saldırıyı da hoş karşılamıyor ve kendisine geçmiş olsun dileklerimi belirtmek istiyorum” dedi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
asi 10 Nisan 2014 / 20:49

AKP MUĞLADA SAKARDAN AŞAĞI YUVARLANDI HAYIRLI OLSUN
DARISI DİĞER VİLAYETLERE