İkizlerden örnek davranış

Bu haber 23 Nisan 2014 - 19:46 'de eklendi ve 940 kez görüntülendi.

ikizlerdenornek16561565615Menteşe Dumlupınar İlkokulu’nun ikiz öğrencileri Yamaç ve Doruk Sarısavran 6 aylık ebru sanatı kursunun ardından açtıkları serginin gelirini Menteşe Bozyer Mahallesi İlkokulu’na bağışlayacak.

Haber Merkezi

Muğlalı ikiz kardeşler Yamaç ve Doruk Sarısavran, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Muğla Hoca Efendi Halk Kütüphanesinde Ebru Sergisi açtı. Serginin geliri Menteşe’nin en uzak mahallelerinden Bozyer mahallesindeki İlkokula bağışlanacak.

Muğlaspor ve Muğla Barosu eski başkanlarından Mustafa Hükkamoğlu’nun torunları Yamaç ve Doruk Sarısavran, Ebru sanatı hocası Yavuz Merih Ulubey’den 6 ay Ebru sanatı kursu aldı. Kurs sonunda 29 eser yaparak sergi açtılar. Muğla Hoca Efendi Halk Kütüphanesi bahçesinde açılan sergiyi başta minik öğrenciler olmak üzere büyükler de ilgi gösterdi. 29 adet eser aynı zamanda satışa sunuldu. Satıştan elde edilecek gelirin tamamı Menteşe Bozyer Mahallesi İlkokulunun ihtiyaçları için harcanacak.

Ebru sanatı öğretici hocası Yavuz Merih Ulubey, Dumlupınar 2. Sınıfta okuyan ikiz kardeşlerin 6 ay süre ile kurs aldığını belirterek, “Her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi ilkokul öğrencilerimize kurs veriyorum. Kursta ortaya çıkan eserler sergilenerek ihtiyaç olan okullarımıza gönderiliyor. 29 eser şu anda sergileniyor” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.