İkinci etap girişimcilik kursları başladı « Hamle Gazetesi

İkinci etap girişimcilik kursları başladı

Bu haber 29 Mayıs 2013 - 21:07 'de eklendi ve 797 kez görüntülendi.

ikincietapgirisimcilik1321354654132KOSGEB’in girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş plânı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacıyla düzenlediği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’nin ikincisi Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Toplantı Salonu’nda başladı.
Haber Merkezi
KOSGEB’in girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş plânı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacıyla düzenlediği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’nin ikincisi Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Toplantı Salonu’nda başladı. 30 kursiyerin katılımıyla açılan kursa çok sayıda başvuru yapıldığı ancak kontejyan nedeniyle 30 kişinin kursa kabul edildiği öğrenildi.
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) tarafından düzenlenen eğitimlere Yatağan’dan çok sayıda başvuru olduğu ancak kontejyan nedeniyle 30 kişinin kursa kabul edildiği öğrenilirken, başarılı kursiyerlerin kendi iş yerlerini kurdukları zaman başta KOSGEB Yeni Girişimci Desteği olmak üzere, KOSGEB’in çeşitli desteklerinden yararlanabilecekleri edinilen bilgiler arasında.
Konu hakkında bilgi veren Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu; “KOSGEB’in girişimcilere yönelik uyguladığı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’nin ilkini daha önce gerçekleştirmiştik. Eğitimlerin ikincisi de bugün başladı.
Muğla Esnaf Odaları Birliği tarafından desteklenen eğitimlerin Yatağan ayağını biz üstlendik. Eğitimlere katılan bütün kursiyerlerimize hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.