İki vekilden örnek dayanışma

Bu haber 22 Temmuz 2013 - 9:38 'de eklendi ve 1.129 kez görüntülendi.

ikivekildenornekdavranis12313541613213Ak Parti Muğla Milletvekilleri Ali Boğa ve Yüksel Özden Muğla’nın sorunları için el ele yürümeye devam ediyor. Küçük büyük her sorunun çözümü için birlikte hareket eden Ak Parti Muğla milletvekilleri örnek bir dayanışma gösteriyor.

Haber Merkezi
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte Ak Parti Muğla il başkanlığının düzenlediği sokak iftarına katılan vekiller önce Akyaka’da özelleştirilecek olan ve 8 kat bina yapılacak diye hakkında spekülasyon yapılan arazide basın açıklaması yaptılar. Daha önce açıklama yapılmasına rağmen Akyaka Belediye başkanının sırf siyasi yatırım amacıyla halkı yanlış bilgilendirdiği ifade eden milletvekilleri, plan notunun açık olduğunu, bölgede asla 2 kattan fazla bir yapılaşmanın mümkün olmadığını söylediler. Arazide eğim incelemesi yapan ve yerinde açıklama yapan Ali Boğa ve Yüksel Özden, iki vekil olarak açıklama yapıyoruz. Gazeteler iki vekilden Akyaka için kalkan, garanti başlıkları atıyor. Ama birileri hala halkı yanlış bilgilendirerek yalan ve yanlış üzerine siyaset yapıp, vatandaşı yürütüyor. Keşke bu yürüyüşlerde harcadıkları enerjilerini daha güzel işler yapmaya harcasalar dedi.
Ula’ya bağlı Kızılyaka köyünün altgeçit inşaatını da birlikte denetleyen Ali Boğa ve Yüksel Özden, çalışmanın hızlı devam ediyor olmasından duydukları mutluluğu ifade ettiler. Muğla-Fethiye duble karayolunun hizmete girmesinden sonra, yol köyü ikiye ayırmış ve yerleşim alanıyla tarım alanları yolun ayrı taraflarında kalmıştı. Hayvanları karşıya geçirirken sıkıntı yaşayan köylü, imza toplayarak altgeçit yapılması talebinde bulunmuş, ancak yolun zemin yükseklik farkı altgeçide uygun olmadığı için sorun çözülememişti. Önce köyde ilgili bölgede bizzat inceleme yapan Ali Boğa, daha sonra Yüksel Özden’le birlikte Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğü ile 2.5 m eninde 2 m yüksekliğinde bir alt geçit yapılması konusunda mutabakat sağlamıştı. İnşaatına başlanan alt geçidin bir ay içerisinde tamamlanması hedefleniyor.
Kızılyaka Muhtarı Orhan Bacakoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Servet Aydınlıoğlu ile birlikte inşaat alanında inceleme yapan Ak Parti Muğla Milletvekilleri devam eden inşaat hakkında bilgiler aldılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.