İhtiyaç sahiplerine bin ramazan paketi

Bu haber 30 Temmuz 2013 - 21:58 'de eklendi ve 763 kez görüntülendi.

ortacabinpaket132135465132Ortaca Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yılda iftar çadırı açmayıp, ihtiyaç sahibi olan bin aileye Ramazan paketlerini dağıtmaya başladı.
Haber Merkezi
Ortaca Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yılda iftar çadırı açmayıp, ihtiyaç sahibi olan bin aileye Ramazan paketlerini dağıtmaya başladı. Hazır paketler halinde dağıtılan yardımlar dört kişilik bir ailenin bir aylık temel gıda ihtiyacını karşılayacak kadar gıda maddesi var. Belediye yetkililerinin verdiği bilgiye göre, dağıtılan ramazan paketlerinde 4 kişilik bir ailenin ihtiyacını karşılayacak şekilde hazırlandığını, bu sene bin aileye bu yardımdan dağıtılacağı bildirildi.
Dağıtılan yardım paketleri hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Hasan Karaçelik; “Hoşgörü ve yardımlaşmanın en yüksek seviyeye çıktığı Ramazan Ayı’nda, bölgemizde yardıma muhtaç vatandaşlarımızı muhtarlıklarımız ve görevlilerimiz tarafından tespit edip adreslerini listelemiştik. Bu yardım paketlerimizi daha önceden tespit ettiğimiz adreslere görevlilerimiz bizzat giderek elden vatandaşlarımıza teslim edecekler. Ramazan ayı sonuna kadar erzakların hepsini dağıtacağız.Bu gıda maddelerinin giderlerini tamamını belediye bütçemizden karşılıyoruz. Geçen yıllar ortalama 450 ramazan paketi dağıtmıştık. Bu senede köylerle beraber toplamda bin paket dağıtacağız. Amacımız bu manevi günlerde yardıma muhtaç olan insanları bir parça olsa da rahatlatmak. Yardım paketi içinde bulunan gıdalar ise, 2 kilo pirinç, 2 kilo nohut, 2 kilo fasulye, 3 kilo toz şeker, 3 paket makarna, 1 kilo bulgur, yarım kilo çay, bir paket bayram şekeri ve 5 kiloluk ayçiçeği yağından oluşmaktadır” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.