İdris İspirli MHP’den milletvekili aday adayı

Bu haber 10 Mart 2015 - 0:32 'de eklendi ve 757 kez görüntülendi.

ispirliiiMilliyetçi Hareket Partisi’nden iki dönem Beldibi Belediye Başkanlığı yapan İdris İspirli, 7 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan milletvekilliği seçimleri için partisinden aday adayı olduğunu açıkladı. İspirli, “Beldibi’nde 2 dönem başkanlık da nasip oldu ve tüm siyasi partilerden oy alabildim. Bu durumun partimize fazladan bir oy katacağının yanında partimizi iktidara taşımak ve Muğla’mıza daha iyi hizmet edeceğimize inandığım için aday adayı oldum. Partimiz ve milletimiz için en hayırlısı olsun” dedi.

Hafize Ataseven

Milliyetçi Hareket Partisi’nden iki dönem Beldibi Belediye Başkanlığı yapan İdris İspirli, 7 Haziran tarihinde gerçekleşecek olan milletvekilliği seçimleri için partisinden aday adayı olduğunu açıkladı. MHP il binasında gerçekleştirilen basın toplantısında İdris İspirli’yi MHP İl Başkanı Mehmet Korkmaz, İspirli’nin eşi ve çok sayıda partili yalnız bırakmadı. İspirli; “Türkiye’mizde işler iyi gitmiyor. AKP’nin yürüttüğü algı yönetimi sayesinde her şey yolunda izlenimi veriliyor. Vatan toprağının terkedildiği, PKK terör örgütünün bayrağının himayesine 3kutsal cenazemizin defnedildiği günleri hep birlikte yaşadık. Ülkemizde işler gösterildiği gibi iyi gitmediğinden bir yola çıkmaya karar verdik” dedi.

10 yıllık belediye başkanlığı döneminde icraatlarını çok iyi yansıttıkları için Muğla basınına teşekkür eden İdris İspirli, “İnsanın kendisini, yaptığı güzel işleri anlatmasını doğru bulmuyorum. Fakat yaptığımız işler Beldibi Belediyesi’nde ki çalışmalarımız ortadadır. Partimin ve halkımızın teveccühleriyle bu noktaya geldik ve güzel işler yaptık. Aday adaylığımı da bu çalışmalar üzerinden yine halkımız değerlendirsin” dedi.

Adaylığım partime katkı sağlayacak

2013 yılında babasının vasiyeti üzerine Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Kamu Yönetimi Anabilim Dalı’ndan yüksek lisans öğrenimini tamamlayan ve bu nedenle o dönemde aday olmadığını ifade eden İdris İspirli; “İçinde bulunduğumuz şartlarda bize ihtiyaç olacağını düşündük. Partimizde aday adaylığı seçeneklerini çoğaltmak, halkımızın teveccühünü yansıtmak amacıyla Milliyetçi Hareket Partisi 25.dönem milletvekili aday adaylığımı açıklamış bulunuyorum. Genel Başkanımızın MHP’li belediye başkanlarına talimatı vardı. ‘Ben beldenize, şehirlerinize geldiğimde bir MHP’li belediyede olduğumu daha girerken hizmetlerinden görmeliyim. Sizin kartvizitiniz odur’ sözü üzerine çalışmalarımı bu noktada gerçekleştirdim. Ve neticede 2. dönem başkanlık da nasip oldu, tüm siyasi partilerden oy alabildim. Bu durumun partimize fazladan bir oy katacağı inancında olduğum ve partimizi iktidara taşımak ve Muğla’mıza daha iyi hizmet edeceğimize inandığım için aday adayı oldum. Partimiz ve milletimiz için en hayırlısı olsun. Kaçıncı sırada aday olursam olayım birinci sıradan adaymışım gibi çalışacağımı taahhüt ediyorum” dedi.

Muğla’nın geçmişte tüm siyasi partilere iktidar olma şansı verdiğini de ifade eden İspirli, artık iktidar sırasının 40 yılı aşmış köklemiş bir parti olan Milliyetçi Hareket Partisi’nde olduğunu, Muğla ‘da birinci parti olacaklarına inancının tam olduğunu da kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.